Post by Minni on Oct 13, 2023 21:23:02 GMT 2
Tervetuloa kilpailemaan Winter Jumping Cupin parissa Storywoods Dressage Centerin maneesiin lauantaina 25.11.2023!
Kisojen viimeinen ilmoittautumispäivä on edeltävä torstai 23.11.2023 kello 23:59 mennessä.
Jokaiseen luokkaan otetaan 60 ratsukkoa ja yksi henkilö (IRL) saa tuoda yhteen luokkaan kuusi (6) ratsua.
Jokaisen luokan 10 parasta ratsukkoa kvaalautuu helmikuun finaaliin ja jos sama ratsukko kvaalutuu uudelleen, he saavat lisänimen finaaliin.
Osallistuminen tapahtuu alle muodossa:
Luokka
Ratsastaja - Ratsu, linkittäminen on halutessaan sallittua.
Luokkien 1-3 starttimaksu on 30v€/ratsukko
Luokkien 4&5 starttimaksu on 50v€/ratsukko
Luokan 6 starttimaksu on 100v€/ratsukko
Luokat
08:00 Luokka 1 60cm AM3 30v€ - 15v€ - 8v€ - 4v€
11:00 Luokka 2 80cm AM3 30v€ - 15v€ - 8v€ - 4v€
14:00 Luokka 3 100cm AM3 30v€ - 15v€ - 8v€ - 4v€
17:00 Luokka 4 120cm AM3 50v€ - 25v€ - 13v€ - 7v€
19:00 Luokka 5 140cm AM3 50v€ - 25v€ - 13v€ - 7v€
21:00 Luokka 6 160cm AM3 100v€ - 50v€ - 75v€ - 38v€
---
Welcome to compete in Winter Jumping Cup in Storywoods Dressage Center's indoor on Saturday 25.11.2023!
The last day to enter is the prior Thursday 23.11.2023 by 11:59pm.
Each class takes 60 entries and one person (IRL) can enter six horse-rider combos.
The 10 best riders in each class qualifys into the final in February and if same horse-rider combo qualifys again they will get an extra name into the final.
The entries down below in form:
Class
Rider - stable - horse / What is most common for your country
The startfees:
Classes 1-3 30v€/rider
Classes 3&4 50v€/rider
Class 6 100v€/rider
Classes
08:00 Class 1 60cm AM3 30v€ - 15v€ - 8v€ - 4v€
11:00 Class 2 80cm AM3 30v€ - 15v€ - 8v€ - 4v€
14:00 Class 3 100cm AM3 30v€ - 15v€ - 8v€ - 4v€
17:00 Class 4 120cm AM3 50v€ - 25v€ - 13v€ - 7v€
19:00 Class 5 140cm AM3 50v€ - 25v€ - 13v€ - 7v€
21:00 Class 6 160cm AM3 100v€ - 50v€ - 75v€ - 38v€
----
Startlists
Luokka 1 / Class 1 40/60
Hannes Stevandér - Kastanjan Muscat
Rut Holmström - Gwydrawyr Royal Tywysoges
Klees Four Times - Ponyzucht Kleemann - Rory O´Mara
Pangu MW - Springpferde Moorwiesen - Alexander Farinsky
Windsor White - Sternhof - Jasmine Schulte
Sternhofs Kinabalu - Sternhof - Oliver Meissner
EA Captain Love - Sternhof - Clemens Sagmeister
GFS Wintermärchen - Sternhof - Cody Brooks
EA Asche - Sternhof - Dante Mandl
EA Merryweather - Sternhof - Arendine Pirkko
PS Doofenschmerz - Ponyzucht Smaho - Sonja Smaho
NRC Ehrgeiz - Nereus Riding Center - Jonas Röhrkasten
RC Cthulhu Nauticus - Nereus Riding Center - Willi Harms
Bexinas Black Ghost J - Nereus Riding Center - Ariane Meissner
RA Captain Balou - Gestüt schwarze Perle - Ruvien Reimer
Coccinelle SP - Gestüt schwarze Perle - Luna Sterzenbach
Klees Cuacazo xx - Ponyzucht Kleemann - Fanny Collins
Captain Candy JAM - Rising Sun Stables - Deaven Holloway
Gone Girl - Rising Sun Stables - Daina Minoka
Klees Feefi Fofum - Rising Sun Stables - Katniss Storm
Nachtrabe F - Rising Sun Stables - Tom Eiffel
Raevepels RS - Rising Sun Stables - Erin Minges-Hiller
Top Casanova M - Gestüt Möhrental - Enja Jonsen
Never on Broadway J - Gestüt Möhrental - Ella Kobaski
Cabajou J - Gestüt Möhrental - Dorin Edwards
Sylvi Keloranta - Satulinnan Maahistanssi
Specialist M - Reitverein Eichenau - Felix Niermann
PS Jarnsmid - Ponyzucht Smaho - Bernd Smaho
RA Autumn Wind - Gestüt schwarze Perle - Ruvien Reimer
RA Asphodelos - Gestüt schwarze Perle - Rike Ender
Heavensward SP - Gestüt schwarze Perle - Charlie Stephens
RA Aonghus - Gestüt Rheinau - Alisa von Winterfeld
Mikkel van Leeuwen - Llwellyn
Minja Jaakkola - Lumivaaran Laululintu
Elviira Viitala - Going Ham
Gertrud Envid - Lilla Stjärnen
Werner Sengel - Kaffepaussen
Nikolas Petäjä - Smirkey
Elina Honka - Snow Cat
Justiina Nevala - Sumpin Sumu
Klees Rain Cloud - Ponyzucht Kleemann - Sammy Sutton
SHT Con Carisma - Rising Sun Stables - Tom Eiffel
Sylvi Keloranta - Nupun Louhi
Antti Keltto - Muffin Man
Karoliina Kiuru - Keep The Beat
Nikolas Petäjä - Hukkalaane
Elina Honka - Love or Hugs
Katariina Eskeli - Esteri
Heidi Ketoja - Nonopparelli
Iisa Kesäläinen - Common Mistakes
Lotta Juuri - Nappanteri
Noora Nokisalo - Konnan Kalevi
Katariina Eskeli - Vormula
Netta Ruoko - Endelienta
John Kernell - Web of lies
Ilari Vettel - Super Smooth Sails
Lotta Juuri - Nappanteri
What A Man J - Gestüt Möhrental - Dorin Edwards
Sahnelikör MW - Gestüt Möhrental - Alexander Jeff
Herja vom Eisenhoch - Gestüt Möhrental - Enja Jonsen
1. What A Man J - Gestüt Möhrental - Dorin Edwards 0–0 vp 70.468/52.380 s
2. PS Doofenschmerz - Ponyzucht Smaho - Sonja Smaho 0–0 vp 63.048/52.431 s
3. EA Captain Love - Sternhof - Clemens Sagmeister 0–0 vp 64.537/56.376 s
4. Coccinelle SP - Gestüt schwarze Perle - Luna Sterzenbach 0–0 vp 67.847/59.229 s
5. Cabajou J - Gestüt Möhrental - Dorin Edwards 0–4 vp 65.176/52.437 s
6. Heavensward SP - Gestüt schwarze Perle - Charlie Stephens 0–4 vp 65.914/53.095 s
7. Elviira Viitala - Going Ham 0–4 vp 71.908/54.594 s
8. Minja Jaakkola - Lumivaaran Laululintu 0–4 vp 74.757/55.651 s
9. RA Captain Balou - Gestüt schwarze Perle - Ruvien Reimer 0–4 vp 67.894/56.077 s
10. Gertrud Envid - Lilla Stjärnen 0–4 vp 73.323/56.212 s
11. Werner Sengel - Kaffepaussen 0–4 vp 63.000/56.726 s
12. RA Autumn Wind - Gestüt schwarze Perle - Ruvien Reimer 0–4 vp 72.281/57.153 s
13. RC Cthulhu Nauticus - Nereus Riding Center - Willi Harms 0–4 vp 66.276/58.281 s
14. Bexinas Black Ghost J - Nereus Riding Center - Ariane Meissner 0–4 vp 61.514/58.813 s
15. Sahnelikör MW - Gestüt Möhrental - Alexander Jeff 4 vp 60.100 s
16. Nikolas Petäjä - Smirkey 4 vp 60.220 s
17. Elina Honka - Snow Cat 4 vp 60.940 s
18. Karoliina Kiuru - Koskelon Eemeli 4 vp 61.542 s
19. Justiina Nevala - Sumpin Sumu 4 vp 63.760 s
20. Klees Rain Cloud - Ponyzucht Kleemann - Sammy Sutton 4 vp 64.892 s
21. Windsor White - Sternhof - Jasmine Schulte 4 vp 64.963 s
22. Antti Keltto - Muffin Man 4 vp 67.458 s
23. Specialist M - Reitverein Eichenau - Felix Niermann 4 vp 67.497 s
24. Karoliina Kiuru - Keep The Beat 4 vp 67.514 s
25. Herja vom Eisenhoch - Gestüt Möhrental - Enja Jonsen 4 vp 67.583 s
26. Nikolas Petäjä - Hukkalaane 4 vp 67.630 s
27. Katariina Eskeli - Esteri 4 vp 67.759 s
28. Elina Honka - Love or Hugs 4 vp 68.659 s
29. Sternhofs Kinabalu - Sternhof - Oliver Meissner 4 vp 68.910 s
30. Iisa Kesäläinen - Common Mistakes 4 vp 69.063 s
31. Heidi Ketoja - Nonopparelli 4 vp 69.632 s
32. EA Merryweather - Sternhof - Arendine Pirkko 4 vp 69.913 s
33. SHT Con Carisma - Rising Sun Stables - Tom Eiffel 4 vp 70.332 s
34. Nachtrabe F - Rising Sun Stables - Tom Eiffel 4 vp 71.785 s
35. Raevepels RS - Rising Sun Stables - Erin Minges-Hiller 4 vp 71.914 s
36. PS Jarnsmid - Ponyzucht Smaho - Bernd Smaho 4 vp 72.547 s
37. Top Casanova M - Gestüt Möhrental - Enja Jonsen 4 vp 74.571 s
38. RA Aonghus - Gestüt Rheinau - Alisa von Winterfeld 4 vp 79.110 s
39. NRC Ehrgeiz - Nereus Riding Center - Jonas Röhrkasten 8 vp 62.434 s
40. Klees Four Times - Ponyzucht Kleemann - Rory O´Mara 8 vp 62.718 s
41. Klees Feefi Fofum - Rising Sun Stables - Katniss Storm 8 vp 62.746 s
42. John Kernell - Web of lies 8 vp 63.385 s
43. EA Asche - Sternhof - Dante Mandl 8 vp 63.582 s
44. Netta Ruoko - Endelienta 8 vp 65.535 s
45. Hannes Stevandér - Kastanjan Muscat 8 vp 66.000 s
46. Sylvi Keloranta - Nupun Louhi 8 vp 66.693 s
47. Pangu MW - Springpferde Moorwiesen - Alexander Farinsky 8 vp 69.488 s
48. GFS Wintermärchen - Sternhof - Cody Brooks 8 vp 70.456 s
49. Mikkel van Leeuwen - Llwellyn 8 vp 70.875 s
50. Ilari Vettel - Super Smooth Sails 12 vp 65.031 s
51. Gone Girl - Rising Sun Stables - Daina Minoka 12 vp 66.772 s
52. Never on Broadway J - Gestüt Möhrental - Ella Kobaski 12 vp 67.913 s
53. Klees Cuacazo xx - Ponyzucht Kleemann - Fanny Collins 12 vp 68.817 s
54. Captain Candy JAM - Rising Sun Stables - Deaven Holloway 12 vp 74.603 s
55. Katariina Eskeli - Vormula 16 vp 60.311 s
56. RA Asphodelos - Gestüt schwarze Perle - Rike Ender 16 vp 67.088 s
57. Noora Nokisalo - Konnan Kalevi 16 vp 73.518 s
58. Rut Holmström - Gwydrawyr Royal Tywysoges 20 vp 72.456 s
59. Lotta Juuri - Nappanteri 20 vp 74.424 s
60. Sylvi Keloranta - Satulinnan Maahistanssi 28 vp 69.503 s
Luokka 2 / Class 2 41/60
Niklas Kozlov - P.T. Barnum
Nicolas Gaillard - Alloverdaplace Caramel Rewa
Gisele Roxanne - Jään Lilja
Lauretta Dahlman - Acabella Cindy
Daniel Karlsson - Gwydrawyr Royal Tywysoges
Arwel Elenydd - Ponyzucht Kleemann - Lilly Joza
EA Supermario - Ponyzucht Kleemann - Hannes Thorm
Glæta vom Waldsteig - Die Haltergemeinschaft - Mond in dunkler Nacht
PS Tanaia vom Klee - Ponyzucht Kleemann - Philip Tannheim
PS Dora Saelbeth - Ponyzucht Smaho - Valentina Martinez
PS Paredau Gwenn - Ponyzucht Smaho - Bernd Smaho
PS Pwllmelin Kallista - Ponyzucht Smaho - Andrea Smaho
EA Bodderbloom - Sternhof - Clemens Sagmeister
Dharkvision Sw - Sternhof - Margo Erian
EA Schadenfreude - Sternhof - Prinz Valentin Philip Henry von Schellenberg
Laskiro J - Sternhof - Marilen Sarkissova
EA Poltergeist - Sternhof - Friederike Kielhofer
Houdini vom Sternhof - Sternhof - Eugen von Leon
EA Croífuar Conan - Nereus Riding Center - Signy Eldsdal
NRC Midnight Noor - Nereus Riding Center - Marika Wirt
Santa Giulia SPR - Hannoveranerzucht Zur Linde - Manuel Weidtmann
Rasputin EG - Hannoveranerzucht Zur Linde - Juliane Clemens
RA Galahad - Gestüt schwarze Perle - Charlie Stephens
RA Mullinavat - Gestüt Rheinau - Christina Elfring
RA Königsliebe - Gestüt Rheinau - John Likens
RA Protagonist - Gestüt schwarze Perle - Ruvien Reimer
Abs Warrior Kisses - Rising Sun Stables - Sina Lustig
Asterope RS - Rising Sun Stables - Daina Minoka
Beauville de Golden - Rising Sun Stables - Alan Hiller
Lyfting vom Sonnenaufgang - Gestüt Möhrental - Enja Jonsen
Kjarnoka vom Moorsee - Gestüt Möhrental - Lyn Feston
Óðinn vom Waldsteig - Die Haltergemeinschaft - Mond in dunkler Nacht
Sylvi Keloranta - Nupun Louhi
Jennika Kivistö - Lumppari
Hanna Latsja - Nou Boi
EA Knockado Saoirse - Nereus Riding Center - Signy Eldsdal
Anja Kuikso - Lettuletti
Kiti Niemi - Onni
Sonja Salo - Fuxtrot
Gabriel Dw - Rising Sun Stables - Alan Hiller
Ella Karttula - No to bad dreams
Tanja Weslund - North Star
Antti Ketola - Sensitive Smile
Riina Ketola - Devil’s Numbe
Karoliina Kiuru - There goes ghosts
Nuppu Juuta - Unikuva
Vordís von der Haltergemeinschaft MN - Die Haltergemeinschaft - Mond in dunkler Nacht
Eino Rinne - Roswell’s Maxi
Antti Ketola - Queens tears
Nootti Deqer - Moondust Puffer
John Kernell - Web of lies
Seela Elola - Write the story
Netta Ruoko - Yes to experiences
John Trentwell - Relaxing Sight
Elina Suokko - Bring the tea
Askja frá Skógur Bjargsins - Die Haltergemeinschaft - Mond in dunkler Nacht
HW Wolkentänzer - Rising Sun Stables - Tom Eiffel
RA Khaleesi - Rising Sun Stables - Alan Hiller
RA Take me to Hell - Gestüt schwarze Perle - Ruvien Reimer
RA Camillo Iwein - Gestüt schwarze Perle - Katherine Parr
1. Nicolas Gaillard - Alloverdaplace Caramel Rewa 0–0 vp 62.612/56.275 s
2. NRC Midnight Noor - Nereus Riding Center - Marika Wirt0–0 vp 67.617/58.306 s
3. Gabriel Dw - Rising Sun Stables - Alan Hiller 0–4 vp 74.254/51.824 s
4. Karoliina Kiuru - There goes ghosts 0–4 vp 62.129/54.639 s
5. Óðinn vom Waldsteig - Die Haltergemeinschaft - Mond in dunkler Nacht 0–4 vp 70.102/55.607 s
6. Ella Karttula - No to bad dreams 0–4 vp 67.005/55.650 s
7. Sylvi Keloranta - Nupun Louhi 0–4 vp 60.621/56.986 s
8. Antti Ketola - Sensitive Smile 0–4 vp 66.788/57.678 s
9. HW Wolkentänzer - Rising Sun Stables - Tom Eiffel 0–4 vp 68.724/58.430 s
10. Jennika Kivistö - Lumppari 4 vp 60.825 s
11. Glæta vom Waldsteig - Die Haltergemeinschaft - Mond in dunkler Nacht 4 vp 61.028 s
12. Hanna Latsja - Nou Boi 4 vp 61.831 s
13. Asterope RS - Rising Sun Stables - Daina Minoka 4 vp 61.948 s
14. Santa Giulia SPR - Hannoveranerzucht Zur Linde - Manuel Weidtmann 4 vp 62.130 s
15. PS Pwllmelin Kallista - Ponyzucht Smaho - Andrea Smaho 4 vp 62.832 s
16. Anja Kuikso - Lettuletti 4 vp 65.144 s
17. Tanja Weslund - North Star 4 vp 65.503 s
18. RA Take me to Hell - Gestüt schwarze Perle - Ruvien Reimer 4 vp 66.116 s
19. Abs Warrior Kisses - Rising Sun Stables - Sina Lustig 4 vp 66.540 s
20. Askja frá Skógur Bjargsins - Die Haltergemeinschaft - Mond in dunkler Nacht 4 vp 67.344 s
21. EA Supermario - Ponyzucht Kleemann - Hannes Thorm 4 vp 69.090 s
22. RA Mullinavat - Gestüt Rheinau - Christina Elfring 4 vp 69.291 s
23. Kiti Niemi - Onni 4 vp 70.235 s
24. RA Khaleesi - Rising Sun Stables - Alan Hiller 4 vp 72.926 s
25. EA Croífuar Conan - Nereus Riding Center - Signy Eldsdal 4 vp 73.442 s
26. EA Bodderbloom - Sternhof - Clemens Sagmeister 4 vp 74.023 s
27. Houdini vom Sternhof - Sternhof - Eugen von Leon 8 vp 60.698 s
28. EA Schadenfreude - Sternhof - Prinz Valentin Philip Henry von Schellenberg 8 vp 63.953 s
29. Sonja Salo - Fuxtrot 8 vp 64.640 s
30. Beauville de Golden - Rising Sun Stables - Alan Hiller 8 vp 65.123 s
31. Riina Ketola - Devil’s Number 8 vp 65.326 s
32. Gisele Roxanne - Jään Lilja 8 vp 65.721 s
33. Niklas Kozlov - P.T. Barnum 8 vp 67.308 s
34. Nuppu Juuta - Unikuva 8 vp 69.589 s
35. PS Paredau Gwenn - Ponyzucht Smaho - Bernd Smaho 8 vp 69.673 s
36. RA Protagonist - Gestüt schwarze Perle - Ruvien Reimer 8 vp 70.471 s
37. RA Galahad - Gestüt schwarze Perle - Charlie Stephens 8 vp 70.605 s
38. Vordís von der Haltergemeinschaft MN - Die Haltergemeinschaft - Mond in dunkler Nacht 8 vp 72.178 s
39. EA Knockado Saoirse - Nereus Riding Center - Signy Eldsdal 8 vp 72.528 s
40. PS Tanaia vom Klee - Ponyzucht Kleemann - Philip Tannheim 8 vp 72.580 s
41. Eino Rinne - Roswell’s Maxi 8 vp 72.780 s
42. PS Dora Saelbeth - Ponyzucht Smaho - Valentina Martinez 8 vp 74.032 s
43. Antti Ketola - Queens tears 12 vp 61.010 s
44. Nootti Deqer - Moondust Puffer 12 vp 61.808 s
45. John Kernell - Web of lies 12 vp 65.800 s
46. Daniel Karlsson - Gwydrawyr Royal Tywysoges 12 vp 66.331 s
47. Seela Elola - Write the story 12 vp 67.155 s
48. Netta Ruoko - Yes to experiences 12 vp 69.310 s
49. EA Poltergeist - Sternhof - Friederike Kielhofer 12 vp 70.269 s
50. Lyfting vom Sonnenaufgang - Gestüt Möhrental - Enja Jonsen 12 vp 70.779 s
51. Laskiro J - Sternhof - Marilen Sarkissova 12 vp 71.960 s
52. Lauretta Dahlman - Acabella Cindy 12 vp 72.554 s
53. Dharkvision Sw - Sternhof - Margo Erian 12 vp 72.555 s
54. RA Königsliebe - Gestüt Rheinau - John Likens 12 vp 73.168 s
55. Arwel Elenydd - Ponyzucht Kleemann - Lilly Joza 12 vp 74.084 s
56. Rasputin EG - Hannoveranerzucht Zur Linde - Juliane Clemens 16 vp 61.814 s
57. Elina Suokko - Bring the tea 16 vp 66.070 s
58. RA Camillo Iwein - Gestüt schwarze Perle - Katherine Parr 24 vp 60.529 s
59. John Trentwell - Relaxing Sight 24 vp 68.924 s
60. Kjarnoka vom Moorsee - Gestüt Möhrental - Lyn Feston hyl
Luokka 3 / Class 3 47/60
Salma Stjärndahl - Bonnie KN
Dmitriy Kozlov - Wolframite KZV
Nicolas Gaillard - Caspian Dream
Patrick Brault - Sumetron Sinvatti
Lauretta Coleen - Shafaqat al Qismat
Mason Hill - Luukas
Milja Malmila - Gwydrawyr Gwyn Blodeuyn
Klees Sassicaia - Ponyzucht Kleemann - Hannes Thorm
Klees Chickamauga - Ponyzucht Kleemann - Maurice Pietzsch
Klees Forecast T - Ponyzucht Kleemann - Soraya ibn Al Fulan
Náli sMW - Springpferde Moorwiesen - Leander Farkas
PS Camellia - Ponyzucht Smaho - Nina Zamowsaya
PS Artaius - Ponyzucht Smaho - Merle Fabri
Tetrix SWH - Sternhof - Geoffrey Heathcote
KS My Golden Mistress - Sternhof - Amelie Wolff
Carin SAND - Sternhof - Franziska Bartha
EA Azkaban Escapes - Sternhof - Neil Zeilinger
EA Aprillicht - Sternhof - Louise Rousse
EA Amon Hen x - Sternhof - Dante Mandl
Ostara von Rosenberg - Nereus Riding Center - Fernando Krieter
NRC Nautilus - Nereus Riding Center - Christin Hansemann
NRC Jahrhundertwende - Nereus Riding Center - Ilsa Engel
Starfire Fading Empire - Nereus Riding Center - Lena-Luisa Schwan
Götterfunke ZL - Hannoveranerzucht Zur Linde - Alexander Vogel
Milja Malmila - M.B. Hedda
Aphrodite ZL - Hannoveranerzucht Zur Linde - Elke Reim
RA Hoffnungsträger - Gestüt schwarze Perle - Charlie Stephens
Antarctica EG - Rising Sun Stables - Laurin Fleming
Casabella J - Rising Sun Stables - Cooper Peterson
Leopard J - Rising Sun Stables - Wallace Parks31
Prachtkerl J - Gestüt Möhrental - Jesper Dellis
Senseless Elan MW - Gestüt Möhrental - Lottie Jeff
Eleven Stars MW - Gestüt Möhrental - Eliot Menis
Le Concorde M - Reitverein Eichenau - Jana Mahlkamp
Elina Suokko - Vespasian
Katariina Loukko - Ophiuchus
Eero Anttell - Bonaventure
Kirsi Ketola - Ice Gloss
Poseidon Parceval SP - Gestüt schwarze Perle - Charlie Stephens
Hythlodaeus MH - Gestüt Rheinau - Kono Wagner
Moona Kiri - Enemen
Ella Kerttu - Calafia
Kirsi Ketola - Benvolio
Netta Heikkelä - Lyanna
Netta Heikkelä - Guiomar
Seela Elola - Arcturus
Eero Anttell - Caedmon
Etta Louko - Who Can?
Kalle Juuri - Snowlook
Polarschnee F - Rising Sun Stables - Cooper Peterson
Queenie - Rising Sun Stables - William Holland
Hazelwoods North Light Rose - Rising Sun Stables - Lily Sullivan
Flashlights Lux Cerfea - Gestüt Möhrental - Jesper Dellis
Confianza's Bandolera - Gestüt Möhrental - Elena McDonald
Neville D - Die Haltergemeinschaft - Mond in dunkler Nacht
Netta Ruoko - Endelienta
RA Karkaroff - Gestüt Rheinau - Kono Wagner
RA Kinkerlitzchen - Gestüt Rheinau - Flynn Wächter
Melofors - Gestüt Rheinau - Luzie Jansen
1. NRC Nautilus - Nereus Riding Center - Christin Hansemann 0–0 vp 65.562/53.206 s
2. Salma Stjärndahl - Bonnie KN 0–0 vp 71.370/55.155 s
3. Kalle Juuri - Snowlook 0–0 vp 67.287/55.300 s
4. PS Camellia - Ponyzucht Smaho - Nina Zamowsaya 0–0 vp 67.329/56.010 s
5. Elina Suokko - Vespasian 0–0 vp 62.130/56.281 s
6. Le Concorde M - Reitverein Eichenau - Jana Mahlkamp 0–0 vp 70.999/56.328 s
7. Netta Ruoko - Endelienta 0–0 vp 61.601/56.981 s
8. Seela Elola - Arcturus 0–0 vp 63.292/57.253 s
9. Eero Anttell - Bonaventure 0–0 vp 62.399/59.738 s
10. Carin SAND - Sternhof - Franziska Bartha 0–0 vp 70.104/59.950 s
11. Katariina Loukko - Ophiuchus 0–4 vp 61.111/51.994 s
12. PS Artaius - Ponyzucht Smaho - Merle Fabri 0–4 vp 60.823/55.122 s
13. Eleven Stars MW - Gestüt Möhrental - Eliot Menis 0–4 vp 70.685/55.208 s
14. Eero Anttell - Caedmon 0–4 vp 74.173/55.228 s
15. Kirsi Ketola - Benvolio 0–4 vp 60.400/56.344 s
16. Klees Forecast T - Ponyzucht Kleemann - Soraya ibn Al Fulan 0–4 vp 60.680/58.165 s
17. KS My Golden Mistress - Sternhof - Amelie Wolff 4 vp 61.767 s
18. Nicolas Gaillard - Caspian Dream 4 vp 62.066 s
19. Hythlodaeus MH - Gestüt Rheinau - Kono Wagner 4 vp 62.167 s
20. EA Azkaban Escapes - Sternhof - Neil Zeilinger 4 vp 62.876 s
21. EA Amon Hen x - Sternhof - Dante Mandl 4 vp 63.244 s
22. Melofors - Gestüt Rheinau - Luzie Jansen 4 vp 63.826 s
23. Kirsi Ketola - Ice Gloss 4 vp 63.948 s
24. Ostara von Rosenberg - Nereus Riding Center - Fernando Krieter 4 vp 63.950 s
25. Götterfunke ZL - Hannoveranerzucht Zur Linde - Alexander Vogel 4 vp 64.303 s
26. RA Kinkerlitzchen - Gestüt Rheinau - Flynn Wächter 4 vp 65.606 s
27. Starfire Fading Empire - Nereus Riding Center - Lena-Luisa Schwan 4 vp 65.666 s
28. RA Hoffnungsträger - Gestüt schwarze Perle - Charlie Stephens 4 vp 66.507 s
29. RA Karkaroff - Gestüt Rheinau - Kono Wagner 4 vp 66.930 s
30. Eloise Trentwell - High Fly Dreams 4 vp 68.253 s
31. Mason Hill - Luukas 4 vp 68.524 s
32. Netta Heikkelä - Guiomar 4 vp 69.314 s
33. Flashlights Lux Cerfea - Gestüt Möhrental - Jesper Dellis 4 vp 69.563 s
34. Antarctica EG - Rising Sun Stables - Laurin Fleming 4 vp 69.799 s
35. Hazelwoods North Light Rose - Rising Sun Stables - Lily Sullivan 4 vp 69.822 s
36. Queenie - Rising Sun Stables - William Holland 4 vp 70.830 s
37. Aphrodite ZL - Hannoveranerzucht Zur Linde - Elke Reim 4 vp 71.203 s
38. Dmitriy Kozlov - Wolframite KZV 4 vp 71.361 s
39. Náli sMW - Springpferde Moorwiesen - Leander Farkas 4 vp 73.045 s
40. Casabella J - Rising Sun Stables - Cooper Peterson 4 vp 74.885 s
41. Ella Kerttu - Calafia 8 vp 61.546 s
42. Confianza's Bandolera - Gestüt Möhrental - Elena McDonald 8 vp 64.496 s
43. Polarschnee F - Rising Sun Stables - Cooper Peterson 8 vp 66.840 s
44. Tetrix SWH - Sternhof - Geoffrey Heathcote 8 vp 67.249 s
45. EA Aprillicht - Sternhof - Louise Rousse 8 vp 68.829 s
46. Milja Malmila - Gwydrawyr Gwyn Blodeuyn 8 vp 74.215 s
47. Klees Chickamauga - Ponyzucht Kleemann - Maurice Pietzsch 12 vp 64.420 s
48. Milja Malmila - M.B. Hedda 12 vp 65.501 s
49. Netta Heikkelä - Lyanna 12 vp 67.188 s
50. Senseless Elan MW - Gestüt Möhrental - Lottie Jeff 12 vp 73.329 s
51. Klees Sassicaia - Ponyzucht Kleemann - Hannes Thorm 12 vp 74.617 s
52. Prachtkerl J - Gestüt Möhrental - Jesper Dellis 16 vp 61.593 s
53. NRC Jahrhundertwende - Nereus Riding Center - Ilsa Engel 16 vp 63.961 s
54. Leopard J - Rising Sun Stables - Wallace Parks31 16 vp 74.173 s
55. Neville D - Die Haltergemeinschaft - Mond in dunkler Nacht 20 vp 68.264 s
56. Lauretta Coleen - Shafaqat al Qismat 28 vp 68.125 s
57. Patrick Brault - Sumetron Sinvatti 32 vp 83.420 s
58. Poseidon Parceval SP - Gestüt schwarze Perle - Charlie Stephens hyl
59. Moona Kiri - Enemen hyl
60. Etta Louko - Who Can? hyl
Luokka 4 / Class 4 49/60
Salma Stjärndahl - Bonnie KN
Melodi Misang - Lumimancer xx
Dochas Misang - Gren Raining Lavender Z
Dmitriy Kozlov - Va-Va-Voom Viggo G.
Vladimir Kozlov - K. O. Re-Echo Roar
Marshall Kozlov - P.T. Barnum
Calandre Bellefeuille - Jöhvikas
Hortense Lucienne - Oldsfell´s Ethna
Milja Malmila - Chouchou Hills Z
Final Countdown Tb - Ponyzucht Kleemann - Maximilian van Bakker
Klees Pahashka - Ponyzucht Kleemann - Rory O´Mara
Ibrahim - Springpferde Moorwiesen - Maria Armoja
Freyr K - Springpferde Moorwiesen - Padraig O'Mulluly
Acaroidsgoldenguy xx - Zuchtstall Moorwiesen - Claudia Faust
EA Supercalifragilistic - Sternhof - Anton Paulus
Devils Symphony Deluxe J - Sternhof - Lou Koller
Firlefanz Tb - Sternhof - Laurent de Calan
PA Detektiv Conan - Sternhof - Elisa Ojala
Kleins Rubin Ramazotti GN - Sternhof - Alessia Ferri
Draculas Last Treasure J - Sternhof - Florentine Schneebauer
Wildberrys Sorako - Nereus Riding Center - Salma Benischek
Ibn Masree MJA - Nereus Riding Center - Annina Jende
Tornado Fire - Nereus Riding Center - Annika Behrens
WPE Riverside - Sportpferde Henrich - Maja van Heeren
RA Macrocosmos - Gestüt schwarze Perle - Alisa von Winterfeld
RA Sectumsempra - Gestüt schwarze Perle - Eithan Reid
Milja Malmila - M.B. Bastion
Königstreuer - Gestüt Rheinau - Martina Roloff
RA Königskind - Gestüt Rheinau - John Likens
Klees Tougoona - Ponyzucht Kleemann - Rory O´Mara
RA Amon Amarth - Gestüt Rheinau - Kono Wagner
Hulapalu SP - Gestüt schwarze Perle - Andreas Reimer
Mystic Nova RS - Rising Sun Stables - Cooper Peterson
RC Little Lovebird - Rising Sun Stables - Laurin Fleming
Sheary Saorla - Rising Sun Stables - Frederick Foster
Colonial - Rising Sun Stables - Mackenna Jones
RSs Cavanz - Rising Sun Stables - Lenard Ireland
A.T. Polar Light - Rising Sun Stables - Ava Godwin
Comacchio J - Gestüt Möhrental - Enja Jonsen
GNs La Paloma - Sportpferde Henrich - Maja van Heeren
Cassandra Lonsdale - Avenirya
GFS Baumfalke - Reitverein Eichenau - Vivien Haller
Connor Embrose - Hekate EST
Ilona Grandell - Madita
Ella Kerttu - Islan Orchid
Ilpo Repo - Briar Rose
Katariina Loukko - Aelita
Tanja Weslund - North Star
Kasper Nordlund - Florimond
Ella Kerttu - Nélida
Sonja Salo - Eilwenne
One Iron Bit J - Gestüt Möhrental - Dorin Edwards
Carrigcastle Ivy Princess - Gestüt Möhrental - Marlie Jeff
Break my lies - Die Haltergemeinschaft - Mond in dunkler Nacht
Bolero Hit M - Gestüt Möhrental - Aurela Juli Jonsen
Farewell FR - Gestüt Möhrental - Enja Jonsen
Girona JAM - Sportpferde Henrich - Maja van Heeren
Sonja Salo - Fuxtrot
Anton Juglund - Glowmore
Iisa Kesäläinen - Common Mistakes
1. Ibn Masree MJA - Nereus Riding Center - Annina Jende 0–0 vp 74.760/52.107 s
2. RA Königskind - Gestüt Rheinau - John Likens 0–0 vp 72.738/52.577 s
3. Connor Embrose - Hekate EST 0–0 vp 69.869/54.944 s
4. RA Sectumsempra - Gestüt schwarze Perle - Eithan Reid 0–0 vp 72.849/54.957 s
5. Calandre Bellefeuille - Jöhvikas 0–0 vp 71.464/56.200 s
6. Ilpo Repo - Briar Rose 0–0 vp 66.323/56.538 s
7. Freyr K - Springpferde Moorwiesen - Padraig O'Mulluly 0–0 vp 62.493/57.192 s
8. Carrigcastle Ivy Princess - Gestüt Möhrental - Marlie Jeff 0–0 vp 60.514/57.470 s
9. Devils Symphony Deluxe J - Sternhof - Lou Koller 0–0 vp 67.498/57.471 s
10. Hortense Lucienne - Oldsfell´s Ethna 0–0 vp 67.990/57.698 s
11. Farewell FR - Gestüt Möhrental - Enja Jonsen 0–0 vp 73.624/58.027 s
12. Anton Juglund - Glowmore 0–0 vp 61.688/58.278 s
13. Comacchio J - Gestüt Möhrental - Enja Jonsen 0–0 vp 61.066/59.498 s
14. Ella Kerttu - Islan Orchid 0–4 vp 66.791/52.408 s
15. Ella Kerttu - Nélida 0–4 vp 61.160/55.076 s
16. RC Little Lovebird - Rising Sun Stables - Laurin Fleming 0–4 vp 60.420/56.624 s
17. Hulapalu SP - Gestüt schwarze Perle - Andreas Reimer 0–4 vp 74.928/56.641 s
18. Milja Malmila - M.B. Bastion 0–4 vp 61.047/57.148 s
19. EA Supercalifragilistic - Sternhof - Anton Paulus 0–4 vp 67.932/57.327 s
20. A.T. Polar Light - Rising Sun Stables - Ava Godwin 0–4 vp 63.915/59.757 s
21. Klees Tougoona - Ponyzucht Kleemann - Rory O´Mara 4 vp 62.380 s
22. RA Amon Amarth - Gestüt Rheinau - Kono Wagner 4 vp 62.459 s
23. Tanja Weslund - North Star 4 vp 64.766 s
24. Ibrahim - Springpferde Moorwiesen - Maria Armoja 4 vp 64.911 s
25. Königstreuer - Gestüt Rheinau - Martina Roloff 4 vp 65.703 s
26. Katariina Loukko - Aelita 4 vp 69.132 s
27. Dmitriy Kozlov - Va-Va-Voom Viggo G. 4 vp 69.249 s
28. Colonial - Rising Sun Stables - Mackenna Jones 4 vp 70.509 s
29. Klees Pahashka - Ponyzucht Kleemann - Rory O´Mara 4 vp 71.433 s
30. Final Countdown Tb - Ponyzucht Kleemann - Maximilian van Bakker 4 vp 71.960 s
31. Sheary Saorla - Rising Sun Stables - Frederick Foster 4 vp 72.388 s
32. RA Macrocosmos - Gestüt schwarze Perle - Alisa von Winterfeld 4 vp 72.752 s
33. Melodi Misang - Lumimancer xx 4 vp 74.680 s
34. Salma Stjärndahl - Bonnie KN 8 vp 60.724 s
35. Dochas Misang - Gren Raining Lavender Z 8 vp 64.469 s
36. Bolero Hit M - Gestüt Möhrental - Aurela Juli Jonsen 8 vp 64.988 s
37. GNs La Paloma - Sportpferde Henrich - Maja van Heeren 8 vp 67.632 s
38. RSs Cavanz - Rising Sun Stables - Lenard Ireland 8 vp 68.115 s
39. Kasper Nordlund - Florimond 8 vp 70.157 s
40. Ilona Grandell - Madita 8 vp 70.164 s
41. Firlefanz Tb - Sternhof - Laurent de Calan 8 vp 70.316 s
42. Wildberrys Sorako - Nereus Riding Center - Salma Benischek 8 vp 73.516 s
43. Kleins Rubin Ramazotti GN - Sternhof - Alessia Ferri 8 vp 73.745 s
44. Milja Malmila - Chouchou Hills Z 12 vp 60.022 s
45. PA Detektiv Conan - Sternhof - Elisa Ojala 12 vp 60.843 s
46. Iisa Kesäläinen - Common Mistakes 12 vp 61.380 s
47. Marshall Kozlov - P.T. Barnum 12 vp 66.604 s
48. Girona JAM - Sportpferde Henrich - Maja van Heeren 12 vp 67.498 s
49. Break my lies - Die Haltergemeinschaft - Mond in dunkler Nacht 12 vp 69.606 s
50. Mystic Nova RS - Rising Sun Stables - Cooper Peterson 12 vp 72.179 s
51. Acaroidsgoldenguy xx - Zuchtstall Moorwiesen - Claudia Faust 12 vp 73.234 s
52. Cassandra Lonsdale - Avenirya 13 vp 80.480 s
53. GFS Baumfalke - Reitverein Eichenau - Vivien Haller 16 vp 66.876 s
54. Vladimir Kozlov - K. O. Re-Echo Roar 16 vp 70.988 s
55. WPE Riverside - Sportpferde Henrich - Maja van Heeren 16 vp 74.643 s
56. Sonja Salo - Fuxtrot 20 vp 70.138 s
57. Sonja Salo - Eilwenne 24 vp 61.413 s
58. One Iron Bit J - Gestüt Möhrental - Dorin Edwards 24 vp 66.219 s
59. Tornado Fire - Nereus Riding Center - Annika Behrens 28 vp 65.401 s
60. Draculas Last Treasure J - Sternhof - Florentine Schneebauer hyl
Luokka 5 / Class 5 45/60
Melodi Misang - Lumimancer xx
Dochas Misang - Gren Raining Lavender Z
Dmitriy Kozlov - Noor e Moriya
Vladimir Kozlov - Lonesome Glory
Janus MW - Ponyzucht Kleemann - Hannes Thorm
Klees Cashflow - Ponyzucht Kleemann - Soraya ibn Al Fulan
HC Ansitz - Springpferde Moorwiesen - Elizabeth Edward
Kräuterchen ES - Springpferde Moorwiesen - Timo Matthäus
Anuthien LH - Springpferde Moorwiesen - Sebastian Gibbsr
AM Yanmega - Sternhof - Naomi Koller
Sweeper GN - Sternhof - Elisa Ojala
FI Hattrick xx - Sternhof - Daniel Düser
Cyrus Rex LW - Sternhof - Lou Koller
Kal-El BF - Sternhof - Anton Paulus
Perilous RA - Sternhof - Elia Evangelista
NRC Bowie - Nereus Riding Center - Adrian Holvat
Sokerikuun Lightbringer - Nereus Riding Center - Bastian Riemann
Shoot the Bugler - Nereus Riding Center - Moritz Berthold
RWs Tosvanhem Zacharias - Sportpferde Henrich - Simon Henrich
Arthur Morgan SP - Gestüt schwarze Perle - Charlie Stephens
RA Grindelwald - Gestüt Rheinau - Kono Wagner
SHT Nullnullsieben - Rising Sun Stables - Lily Sullivan
For Cats Sake - Rising Sun Stables - Laurin Fleming
Klees Comfort Ethan - Ponyzucht Kleemann - Hannes Thorm
Questina - Rising Sun Stables - Frederick Foster
RA Lestrange - Rising Sun Stables - Lenard Ireland
Dreams Come True RS - Rising Sun Stables - Katniss Storm
Calluna D - Die Haltergemeinschaft - Mond in dunkler Nacht
Carrigcastle Easter Lily - Gestüt Möhrental - Lottie Jeff
Kamilla Campbell - Quelle Fleur Clover
Carthago S - Reitverein Eichenau - Jana Mahlkamp
RA Abrakadabra - Gestüt schwarze Perle - Charlie Stephens
RA Quidditsch - Gestüt Rheinau - Kono Wagner
RA Cullen Bohanon - Gestüt Rheinau - Jocelyn Nowak
Otto Kerola - Stolen Hearts
Juho Graas - Olindo
Johanna Petäjä - Not For Rock n’ roll
Petra Peltola - Justin W
RC Teeth of the Tiger - Nereus Riding Center - Moritz Berthold
HC Fine Lady - Sportpferde Henrich - Simon Henrich
Awesome Desire - Die Haltergemeinschaft - Mond in dunkler Nacht
Kamilla Campbell - Alpha Charlie
Enna Louko - Starstruck
Etta Louko - Who Can?
Katja Nokua - Stickers stickers
Konsta Lehto - As Far As It Goes
Daredevil Deluxe J - Reitverein Eichenau - Jana Mahlkamp
DCs Saphir - Reitverein Eichenau - Felix Niermann
Wenla Heino - More Damages Z
Anja Kero - Low Low Low
Verano D - Die Haltergemeinschaft - Mond in dunkler Nacht
Leevi Ekola - No Big Huzzle
Unna Weeke - Violation of Stars
RA Weggefährte - Gestüt schwarze Perle - Charlie Stephens
Ilona Grandell - Madita
Jenna Heino - Little Lottie
Roope Jeeke - One of Them
Picaro D - Die Haltergemeinschaft - Mond in dunkler Nacht
GFS Eamon Inys - Gestüt Möhrental - Lottie Jeff
Kasper Nordlund - Florimond
1. RA Abrakadabra - Gestüt schwarze Perle - Charlie Stephens 0–0 vp 60.559/52.626 s
2. Anuthien LH - Springpferde Moorwiesen - Sebastian Gibbsr 0–0 vp 60.265/54.596 s
3. Johanna Petäjä - Not For Rock n’ roll 0–0 vp 66.214/55.431 s
4. For Cats Sake - Rising Sun Stables - Laurin Fleming 0–0 vp 71.177/57.685 s
5. Petra Peltola - Justin W 0–0 vp 65.382/59.051 s
6. Roope Jeeke - One of Them 0–4 vp 67.942/52.325 s
7. NRC Bowie - Nereus Riding Center - Adrian Holvat 0–4 vp 61.509/53.755 s
8. Verano D - Die Haltergemeinschaft - Mond in dunkler Nacht 0–4 vp 74.957/53.943 s
9. Unna Weeke - Violation of Stars 0–4 vp 63.276/55.545 s
10. Otto Kerola - Stolen Hearts 0–4 vp 61.845/56.905 s
11. RA Grindelwald - Gestüt Rheinau - Kono Wagner 0–4 vp 67.813/58.095 s
12. SHT Nullnullsieben - Rising Sun Stables - Lily Sullivan 0–4 vp 64.687/58.468 s
13. RA Quidditsch - Gestüt Rheinau - Kono Wagner 4 vp 60.137 s
14. Janus MW - Ponyzucht Kleemann - Hannes Thorm 4 vp 60.983 s
15. Etta Louko - Who Can? 4 vp 63.521 s
16. Katja Nokua - Stickers stickers 4 vp 63.739 s
17. Konsta Lehto - As Far As It Goes 4 vp 65.216 s
18. Shoot the Bugler - Nereus Riding Center - Moritz Berthold 4 vp 65.411 s
19. Carrigcastle Easter Lily - Gestüt Möhrental - Lottie Jeff 4 vp 66.334 s
20. Kräuterchen ES - Springpferde Moorwiesen - Timo Matthäus 4 vp 67.526 s
21. Wenla Heino - More Damages Z 4 vp 68.216 s
22. GFS Eamon Inys - Gestüt Möhrental - Lottie Jeff 4 vp 69.607 s
23. Awesome Desire - Die Haltergemeinschaft - Mond in dunkler Nacht 4 vp 70.221 s
24. Klees Comfort Ethan - Ponyzucht Kleemann - Hannes Thorm 4 vp 72.041 s
25. HC Fine Lady - Sportpferde Henrich - Simon Henrich 4 vp 72.517 s
26. Sweeper GN - Sternhof - Elisa Ojala 4 vp 73.406 s
27. Dreams Come True RS - Rising Sun Stables - Katniss Storm 4 vp 73.559 s
28. Picaro D - Die Haltergemeinschaft - Mond in dunkler Nacht 4 vp 73.667 s
29. Kamilla Campbell - Quelle Fleur Clover 4 vp 74.379 s
30. Jenna Heino - Little Lottie 4 vp 74.630 s
31. RA Lestrange - Rising Sun Stables - Lenard Ireland 4 vp 75.280 s
32. Anja Kero - Low Low Low 8 vp 61.595 s
33. Questina - Rising Sun Stables - Frederick Foster 8 vp 62.436 s
34. Klees Cashflow - Ponyzucht Kleemann - Soraya ibn Al Fulan 8 vp 62.767 s
35. RA Weggefährte - Gestüt schwarze Perle - Charlie Stephens 8 vp 65.154 s
36. Calluna D - Die Haltergemeinschaft - Mond in dunkler Nacht 8 vp 65.739 s
37. Leevi Ekola - No Big Huzzle 8 vp 67.498 s
38. Sokerikuun Lightbringer - Nereus Riding Center - Bastian Riemann 8 vp 68.008 s
39. Daredevil Deluxe J - Reitverein Eichenau - Jana Mahlkamp 8 vp 70.108 s
40. Dochas Misang - Gren Raining Lavender Z 8 vp 71.316 s
41. RA Cullen Bohanon - Gestüt Rheinau - Jocelyn Nowak 8 vp 71.577 s
42. DCs Saphir - Reitverein Eichenau - Felix Niermann 8 vp 71.815 s
43. RC Teeth of the Tiger - Nereus Riding Center - Moritz Berthold 8 vp 72.540 s
44. HC Ansitz - Springpferde Moorwiesen - Elizabeth Edward 8 vp 74.138 s
45. FI Hattrick xx - Sternhof - Daniel Düser 10 vp 81.760 s
46. Perilous RA - Sternhof - Elia Evangelista 12 vp 60.130 s
47. Kal-El BF - Sternhof - Anton Paulus 12 vp 65.408 s
48. RWs Tosvanhem Zacharias - Sportpferde Henrich - Simon Henrich 12 vp 70.697 s
49. Arthur Morgan SP - Gestüt schwarze Perle - Charlie Stephens 12 vp 70.735 s
50. Kamilla Campbell - Alpha Charlie 12 vp 71.588 s
51. Carthago S - Reitverein Eichenau - Jana Mahlkamp 12 vp 73.582 s
52. Enna Louko - Starstruck 16 vp 62.303 s
53. Melodi Misang - Lumimancer xx 16 vp 63.252 s
54. Dmitriy Kozlov - Noor e Moriya 16 vp 65.125 s
55. Cyrus Rex LW - Sternhof - Lou Koller 20 vp 65.861 s
56. Ilona Grandell - Madita 20 vp 74.482 s
57. Vladimir Kozlov - Lonesome Glory 28 vp 73.860 s
58. AM Yanmega - Sternhof - Naomi Koller hyl
59. Juho Graas - Olindo hyl
60. Kasper Nordlund - Florimond
Luokka 6 / Class 6 40/60
Melodi Misang - Priceless G.
Dochas Misang - Berry Banoffee G.
Dmitriy Kozlov - Freieslebenite
RA Arandur - Springpferde Moorwiesen - Merle Fabri
Flying Passion - Springpferde Moorwiesen - Padraig O'Mulluly
HC A Calandra - Springpferde Moorwiesen - Charlotte Werding
Ide Sibéal - Springpferde Moorwiesen - Padraig O'Mulluly
GNs Grannux - Springpferde Moorwiesen - Vincze Attila
Veran RA - Springpferde Moorwiesen - David Baker
SWH Peeta Pan - Sternhof - Robin Teufel
Patroklos - Sternhof - Emanuel Boer
Yveltal - Sternhof - Marilen Sarkissova
EA The Half Blood Prince - Sternhof - Clemens Sagmeister
Spielmacher LW - Sternhof - Jeremias Geider
Dochas Misang - Selfless G.
EA Uppsala - Sternhof - Romana Vesberger
Steinkrugs Camille - Nereus Riding Center - Conny Bettina Niemann
EA Alphawölfin - Nereus Riding Center - Ekaterina Borovkova
Best After Eight - Nereus Riding Center - Sophie Heinsmann
Kirschenwelt - Sportpferde Henrich - Simon Henrich
RA Avada Kedavra - Gestüt schwarze Perle - Charlie Stephens
RA Heidesturm - Gestüt schwarze Perle - Jocelyn Nowak
RA Poseidon Adventure - Gestüt schwarze Perle - Lija Dahmen-Hermes
RA Camillo Kantano - Gestüt Rheinau - Janina Reuther
RA Peskipiksi Pesternomi - Gestüt Rheinau - Svenja Dirksen
RA Abendglanz - Gestüt Rheinau - Kono Wagner
Blightown Cashel - Rising Sun Stables - Tom Eiffel
RC Lighthouse Lady - Rising Sun Stables - Rahel Lumino
Belony - Rising Sun Stables - Mackenna Jones
Fingal Maon Sw - Rising Sun Stables - Nina-Marie Krandick
The Silver Fox Sw - Rising Sun Stables - Alan Hiller
Beladeur RS - Rising Sun Stables - Erin Minges-Hiller
RC Best Darn Elf - Nereus Riding Center - Sophie Heinsmann
GFS In My Mind - Sportpferde Henrich - Simon Henrich
Baroness D - Die Haltergemeinschaft - Mond in dunkler Nacht
Otto Rokua - Good Stiches
Ella Karttula - Destination of dreams
Eetu Juola - Around The Thing
Hanna Latsja - Nou Boi
Ella Kerttu - Islan Orchid
Sonja Salo - Fuxtrot
Elias Lohi - That’s The Sport 16
Ilpo Repo - Briar Rose
Couleur Rubin Sw - Sportpferde Henrich - Simon Henrich
Eino Rinne - Roswell’s Maxi
Kirsi Ketola - Benvolio
Easy Fly - Die Haltergemeinschaft - Mond in dunkler Nacht
Tuuli Keroaho - Diamont Paint Lore
Ella Kerttu - Nélida
Unna Weeke - Violation of Stars
Ella Kerttu - Calafia
Elf Ears - Nereus Riding Center - Sophie Heinsmann
Elina Suokko - Stargazer
Ilari Vettel - Super Smooth Sails
Jenna Heino - Little Lottie
Ella Kerttu - Calafia
Otto Kerola - Stolen Hearts
John Trentwell - Relaxing Sight
Color your life - Die Haltergemeinschaft - Mond in dunkler Nacht
HW Blickfeuer - Sportpferde Henrich - Simon Henrich
Iisa Kesäläinen - Common Mistakes
1. Tuuli Keroaho - Diamont Paint Lore 0–0 vp 69.188/52.744 s
2. Dochas Misang - Berry Banoffee G. 0–0 vp 74.475/53.519 s
3. RA Poseidon Adventure - Gestüt schwarze Perle - Lija Dahmen-Hermes 0–0 vp 72.409/54.062 s
4. RA Avada Kedavra - Gestüt schwarze Perle - Charlie Stephens 0–4 vp 62.584/51.662 s
5. Blightown Cashel - Rising Sun Stables - Tom Eiffel 0–4 vp 60.123/55.743 s
6. Otto Rokua - Good Stiches 0–4 vp 70.514/58.134 s
7. Otto Kerola - Stolen Hearts 0–4 vp 63.772/59.596 s
8. Jenna Heino - Little Lottie 4 vp 60.472 s
9. Elf Ears - Nereus Riding Center - Sophie Heinsmann 4 vp 60.495 s
10. HC A Calandra - Springpferde Moorwiesen - Charlotte Werding 4 vp 60.723 s
11. RA Heidesturm - Gestüt schwarze Perle - Jocelyn Nowak 4 vp 61.070 s
12. EA Uppsala - Sternhof - Romana Vesberger 4 vp 61.396 s
13. Yveltal - Sternhof - Marilen Sarkissova 4 vp 61.582 s
14. Fingal Maon Sw - Rising Sun Stables - Nina-Marie Krandick 4 vp 62.498 s
15. Steinkrugs Camille - Nereus Riding Center - Conny Bettina Niemann 4 vp 64.578 s
16. RA Abendglanz - Gestüt Rheinau - Kono Wagner 4 vp 64.738 s
17. RA Camillo Kantano - Gestüt Rheinau - Janina Reuther 4 vp 64.884 s
18. EA Alphawölfin - Nereus Riding Center - Ekaterina Borovkova 4 vp 67.632 s
19. Unna Weeke - Violation of Stars 4 vp 67.886 s
20. Dmitriy Kozlov - Freieslebenite 4 vp 67.951 s
21. Kirschenwelt - Sportpferde Henrich - Simon Henrich 4 vp 68.756 s
22. GFS In My Mind - Sportpferde Henrich - Simon Henrich 4 vp 69.558 s
23. Eetu Juola - Around The Thing 4 vp 72.069 s
24. Ella Kerttu - Islan Orchid 4 vp 72.190 s
25. Ella Karttula - Destination of dreams 4 vp 73.818 s
26. John Trentwell - Relaxing Sight 8 vp 60.246 s
27. Elina Suokko - Stargazer 53 8 vp 60.270 s
28. Best After Eight - Nereus Riding Center - Sophie Heinsmann 8 vp 60.694 s
29. Ilari Vettel - Super Smooth Sails 8 vp 61.196 s
30. Baroness D - Die Haltergemeinschaft - Mond in dunkler Nacht 8 vp 61.581 s
31. Melodi Misang - Priceless G. 8 vp 62.080 s
32. HW Blickfeuer - Sportpferde Henrich - Simon Henrich 8 vp 62.133 s
33. Kirsi Ketola - Benvolio 8 vp 64.468 s
34. RC Best Darn Elf - Nereus Riding Center - Sophie Heinsmann 8 vp 65.807 s
35. Ide Sibéal - Springpferde Moorwiesen - Padraig O'Mulluly 8 vp 67.090 s
36. Ilpo Repo - Briar Rose 8 vp 70.480 s
37. Color your life - Die Haltergemeinschaft - Mond in dunkler Nacht 8 vp 70.689 s
38. Couleur Rubin Sw - Sportpferde Henrich - Simon Henrich 8 vp 71.044 s
39. Spielmacher LW - Sternhof - Jeremias Geider 8 vp 71.384 s
40. The Silver Fox Sw - Rising Sun Stables - Alan Hiller 8 vp 73.768 s
41. RC Lighthouse Lady - Rising Sun Stables - Rahel Lumino 8 vp 74.306 s
42. Belony - Rising Sun Stables - Mackenna Jones 12 vp 62.548 s
43. Veran RA - Springpferde Moorwiesen - David Baker 12 vp 68.012 s
44. Ella Kerttu - Nélida 12 vp 68.105 s
45. Hanna Latsja - Nou Boi 12 vp 69.150 s
46. Flying Passion - Springpferde Moorwiesen - Padraig O'Mulluly 12 vp 71.712 s
47.Sonja Salo - Fuxtrot 12 vp 73.916 s
48. GNs Grannux - Springpferde Moorwiesen - Vincze Attila 12 vp 79.900 s
49. EA The Half Blood Prince - Sternhof - Clemens Sagmeister 12 vp 83.660 s
50. Elias Lohi - That’s The Sport 16 vp 60.063 s
51. Eino Rinne - Roswell’s Maxi 16 vp 61.269 s
52. Easy Fly - Die Haltergemeinschaft - Mond in dunkler Nacht 16 vp 62.689 s
53. Beladeur RS - Rising Sun Stables - Erin Minges-Hiller 16 vp 69.353 s
54. Patroklos - Sternhof - Emanuel Boer 16 vp 71.254 s
55. Ella Kerttu - Calafia 18 vp 89.180 s
56. Iisa Kesäläinen - Common Mistakes 20 vp 65.363 s
57. SWH Peeta Pan - Sternhof - Robin Teufel 20 vp 68.993 s
58. RA Peskipiksi Pesternomi - Gestüt Rheinau - Svenja Dirksen 20 vp 73.539 s
59. Dochas Misang - Selfless G. 20 vp 73.871 s
60. RA Arandur - Springpferde Moorwiesen - Merle Fabri 24 vp 61.895 s
Kisojen viimeinen ilmoittautumispäivä on edeltävä torstai 23.11.2023 kello 23:59 mennessä.
Jokaiseen luokkaan otetaan 60 ratsukkoa ja yksi henkilö (IRL) saa tuoda yhteen luokkaan kuusi (6) ratsua.
Jokaisen luokan 10 parasta ratsukkoa kvaalautuu helmikuun finaaliin ja jos sama ratsukko kvaalutuu uudelleen, he saavat lisänimen finaaliin.
Osallistuminen tapahtuu alle muodossa:
Luokka
Ratsastaja - Ratsu, linkittäminen on halutessaan sallittua.
Luokkien 1-3 starttimaksu on 30v€/ratsukko
Luokkien 4&5 starttimaksu on 50v€/ratsukko
Luokan 6 starttimaksu on 100v€/ratsukko
Luokat
08:00 Luokka 1 60cm AM3 30v€ - 15v€ - 8v€ - 4v€
11:00 Luokka 2 80cm AM3 30v€ - 15v€ - 8v€ - 4v€
14:00 Luokka 3 100cm AM3 30v€ - 15v€ - 8v€ - 4v€
17:00 Luokka 4 120cm AM3 50v€ - 25v€ - 13v€ - 7v€
19:00 Luokka 5 140cm AM3 50v€ - 25v€ - 13v€ - 7v€
21:00 Luokka 6 160cm AM3 100v€ - 50v€ - 75v€ - 38v€
---
Welcome to compete in Winter Jumping Cup in Storywoods Dressage Center's indoor on Saturday 25.11.2023!
The last day to enter is the prior Thursday 23.11.2023 by 11:59pm.
Each class takes 60 entries and one person (IRL) can enter six horse-rider combos.
The 10 best riders in each class qualifys into the final in February and if same horse-rider combo qualifys again they will get an extra name into the final.
The entries down below in form:
Class
Rider - stable - horse / What is most common for your country
The startfees:
Classes 1-3 30v€/rider
Classes 3&4 50v€/rider
Class 6 100v€/rider
Classes
08:00 Class 1 60cm AM3 30v€ - 15v€ - 8v€ - 4v€
11:00 Class 2 80cm AM3 30v€ - 15v€ - 8v€ - 4v€
14:00 Class 3 100cm AM3 30v€ - 15v€ - 8v€ - 4v€
17:00 Class 4 120cm AM3 50v€ - 25v€ - 13v€ - 7v€
19:00 Class 5 140cm AM3 50v€ - 25v€ - 13v€ - 7v€
21:00 Class 6 160cm AM3 100v€ - 50v€ - 75v€ - 38v€
----
Startlists
Luokka 1 / Class 1 40/60
Hannes Stevandér - Kastanjan Muscat
Rut Holmström - Gwydrawyr Royal Tywysoges
Klees Four Times - Ponyzucht Kleemann - Rory O´Mara
Pangu MW - Springpferde Moorwiesen - Alexander Farinsky
Windsor White - Sternhof - Jasmine Schulte
Sternhofs Kinabalu - Sternhof - Oliver Meissner
EA Captain Love - Sternhof - Clemens Sagmeister
GFS Wintermärchen - Sternhof - Cody Brooks
EA Asche - Sternhof - Dante Mandl
EA Merryweather - Sternhof - Arendine Pirkko
PS Doofenschmerz - Ponyzucht Smaho - Sonja Smaho
NRC Ehrgeiz - Nereus Riding Center - Jonas Röhrkasten
RC Cthulhu Nauticus - Nereus Riding Center - Willi Harms
Bexinas Black Ghost J - Nereus Riding Center - Ariane Meissner
RA Captain Balou - Gestüt schwarze Perle - Ruvien Reimer
Coccinelle SP - Gestüt schwarze Perle - Luna Sterzenbach
Klees Cuacazo xx - Ponyzucht Kleemann - Fanny Collins
Captain Candy JAM - Rising Sun Stables - Deaven Holloway
Gone Girl - Rising Sun Stables - Daina Minoka
Klees Feefi Fofum - Rising Sun Stables - Katniss Storm
Nachtrabe F - Rising Sun Stables - Tom Eiffel
Raevepels RS - Rising Sun Stables - Erin Minges-Hiller
Top Casanova M - Gestüt Möhrental - Enja Jonsen
Never on Broadway J - Gestüt Möhrental - Ella Kobaski
Cabajou J - Gestüt Möhrental - Dorin Edwards
Sylvi Keloranta - Satulinnan Maahistanssi
Specialist M - Reitverein Eichenau - Felix Niermann
PS Jarnsmid - Ponyzucht Smaho - Bernd Smaho
RA Autumn Wind - Gestüt schwarze Perle - Ruvien Reimer
RA Asphodelos - Gestüt schwarze Perle - Rike Ender
Heavensward SP - Gestüt schwarze Perle - Charlie Stephens
RA Aonghus - Gestüt Rheinau - Alisa von Winterfeld
Mikkel van Leeuwen - Llwellyn
Minja Jaakkola - Lumivaaran Laululintu
Elviira Viitala - Going Ham
Gertrud Envid - Lilla Stjärnen
Werner Sengel - Kaffepaussen
Nikolas Petäjä - Smirkey
Elina Honka - Snow Cat
Justiina Nevala - Sumpin Sumu
Klees Rain Cloud - Ponyzucht Kleemann - Sammy Sutton
SHT Con Carisma - Rising Sun Stables - Tom Eiffel
Sylvi Keloranta - Nupun Louhi
Antti Keltto - Muffin Man
Karoliina Kiuru - Keep The Beat
Nikolas Petäjä - Hukkalaane
Elina Honka - Love or Hugs
Katariina Eskeli - Esteri
Heidi Ketoja - Nonopparelli
Iisa Kesäläinen - Common Mistakes
Lotta Juuri - Nappanteri
Noora Nokisalo - Konnan Kalevi
Katariina Eskeli - Vormula
Netta Ruoko - Endelienta
John Kernell - Web of lies
Ilari Vettel - Super Smooth Sails
Lotta Juuri - Nappanteri
What A Man J - Gestüt Möhrental - Dorin Edwards
Sahnelikör MW - Gestüt Möhrental - Alexander Jeff
Herja vom Eisenhoch - Gestüt Möhrental - Enja Jonsen
1. What A Man J - Gestüt Möhrental - Dorin Edwards 0–0 vp 70.468/52.380 s
2. PS Doofenschmerz - Ponyzucht Smaho - Sonja Smaho 0–0 vp 63.048/52.431 s
3. EA Captain Love - Sternhof - Clemens Sagmeister 0–0 vp 64.537/56.376 s
4. Coccinelle SP - Gestüt schwarze Perle - Luna Sterzenbach 0–0 vp 67.847/59.229 s
5. Cabajou J - Gestüt Möhrental - Dorin Edwards 0–4 vp 65.176/52.437 s
6. Heavensward SP - Gestüt schwarze Perle - Charlie Stephens 0–4 vp 65.914/53.095 s
7. Elviira Viitala - Going Ham 0–4 vp 71.908/54.594 s
8. Minja Jaakkola - Lumivaaran Laululintu 0–4 vp 74.757/55.651 s
9. RA Captain Balou - Gestüt schwarze Perle - Ruvien Reimer 0–4 vp 67.894/56.077 s
10. Gertrud Envid - Lilla Stjärnen 0–4 vp 73.323/56.212 s
11. Werner Sengel - Kaffepaussen 0–4 vp 63.000/56.726 s
12. RA Autumn Wind - Gestüt schwarze Perle - Ruvien Reimer 0–4 vp 72.281/57.153 s
13. RC Cthulhu Nauticus - Nereus Riding Center - Willi Harms 0–4 vp 66.276/58.281 s
14. Bexinas Black Ghost J - Nereus Riding Center - Ariane Meissner 0–4 vp 61.514/58.813 s
15. Sahnelikör MW - Gestüt Möhrental - Alexander Jeff 4 vp 60.100 s
16. Nikolas Petäjä - Smirkey 4 vp 60.220 s
17. Elina Honka - Snow Cat 4 vp 60.940 s
18. Karoliina Kiuru - Koskelon Eemeli 4 vp 61.542 s
19. Justiina Nevala - Sumpin Sumu 4 vp 63.760 s
20. Klees Rain Cloud - Ponyzucht Kleemann - Sammy Sutton 4 vp 64.892 s
21. Windsor White - Sternhof - Jasmine Schulte 4 vp 64.963 s
22. Antti Keltto - Muffin Man 4 vp 67.458 s
23. Specialist M - Reitverein Eichenau - Felix Niermann 4 vp 67.497 s
24. Karoliina Kiuru - Keep The Beat 4 vp 67.514 s
25. Herja vom Eisenhoch - Gestüt Möhrental - Enja Jonsen 4 vp 67.583 s
26. Nikolas Petäjä - Hukkalaane 4 vp 67.630 s
27. Katariina Eskeli - Esteri 4 vp 67.759 s
28. Elina Honka - Love or Hugs 4 vp 68.659 s
29. Sternhofs Kinabalu - Sternhof - Oliver Meissner 4 vp 68.910 s
30. Iisa Kesäläinen - Common Mistakes 4 vp 69.063 s
31. Heidi Ketoja - Nonopparelli 4 vp 69.632 s
32. EA Merryweather - Sternhof - Arendine Pirkko 4 vp 69.913 s
33. SHT Con Carisma - Rising Sun Stables - Tom Eiffel 4 vp 70.332 s
34. Nachtrabe F - Rising Sun Stables - Tom Eiffel 4 vp 71.785 s
35. Raevepels RS - Rising Sun Stables - Erin Minges-Hiller 4 vp 71.914 s
36. PS Jarnsmid - Ponyzucht Smaho - Bernd Smaho 4 vp 72.547 s
37. Top Casanova M - Gestüt Möhrental - Enja Jonsen 4 vp 74.571 s
38. RA Aonghus - Gestüt Rheinau - Alisa von Winterfeld 4 vp 79.110 s
39. NRC Ehrgeiz - Nereus Riding Center - Jonas Röhrkasten 8 vp 62.434 s
40. Klees Four Times - Ponyzucht Kleemann - Rory O´Mara 8 vp 62.718 s
41. Klees Feefi Fofum - Rising Sun Stables - Katniss Storm 8 vp 62.746 s
42. John Kernell - Web of lies 8 vp 63.385 s
43. EA Asche - Sternhof - Dante Mandl 8 vp 63.582 s
44. Netta Ruoko - Endelienta 8 vp 65.535 s
45. Hannes Stevandér - Kastanjan Muscat 8 vp 66.000 s
46. Sylvi Keloranta - Nupun Louhi 8 vp 66.693 s
47. Pangu MW - Springpferde Moorwiesen - Alexander Farinsky 8 vp 69.488 s
48. GFS Wintermärchen - Sternhof - Cody Brooks 8 vp 70.456 s
49. Mikkel van Leeuwen - Llwellyn 8 vp 70.875 s
50. Ilari Vettel - Super Smooth Sails 12 vp 65.031 s
51. Gone Girl - Rising Sun Stables - Daina Minoka 12 vp 66.772 s
52. Never on Broadway J - Gestüt Möhrental - Ella Kobaski 12 vp 67.913 s
53. Klees Cuacazo xx - Ponyzucht Kleemann - Fanny Collins 12 vp 68.817 s
54. Captain Candy JAM - Rising Sun Stables - Deaven Holloway 12 vp 74.603 s
55. Katariina Eskeli - Vormula 16 vp 60.311 s
56. RA Asphodelos - Gestüt schwarze Perle - Rike Ender 16 vp 67.088 s
57. Noora Nokisalo - Konnan Kalevi 16 vp 73.518 s
58. Rut Holmström - Gwydrawyr Royal Tywysoges 20 vp 72.456 s
59. Lotta Juuri - Nappanteri 20 vp 74.424 s
60. Sylvi Keloranta - Satulinnan Maahistanssi 28 vp 69.503 s
Luokka 2 / Class 2 41/60
Niklas Kozlov - P.T. Barnum
Nicolas Gaillard - Alloverdaplace Caramel Rewa
Gisele Roxanne - Jään Lilja
Lauretta Dahlman - Acabella Cindy
Daniel Karlsson - Gwydrawyr Royal Tywysoges
Arwel Elenydd - Ponyzucht Kleemann - Lilly Joza
EA Supermario - Ponyzucht Kleemann - Hannes Thorm
Glæta vom Waldsteig - Die Haltergemeinschaft - Mond in dunkler Nacht
PS Tanaia vom Klee - Ponyzucht Kleemann - Philip Tannheim
PS Dora Saelbeth - Ponyzucht Smaho - Valentina Martinez
PS Paredau Gwenn - Ponyzucht Smaho - Bernd Smaho
PS Pwllmelin Kallista - Ponyzucht Smaho - Andrea Smaho
EA Bodderbloom - Sternhof - Clemens Sagmeister
Dharkvision Sw - Sternhof - Margo Erian
EA Schadenfreude - Sternhof - Prinz Valentin Philip Henry von Schellenberg
Laskiro J - Sternhof - Marilen Sarkissova
EA Poltergeist - Sternhof - Friederike Kielhofer
Houdini vom Sternhof - Sternhof - Eugen von Leon
EA Croífuar Conan - Nereus Riding Center - Signy Eldsdal
NRC Midnight Noor - Nereus Riding Center - Marika Wirt
Santa Giulia SPR - Hannoveranerzucht Zur Linde - Manuel Weidtmann
Rasputin EG - Hannoveranerzucht Zur Linde - Juliane Clemens
RA Galahad - Gestüt schwarze Perle - Charlie Stephens
RA Mullinavat - Gestüt Rheinau - Christina Elfring
RA Königsliebe - Gestüt Rheinau - John Likens
RA Protagonist - Gestüt schwarze Perle - Ruvien Reimer
Abs Warrior Kisses - Rising Sun Stables - Sina Lustig
Asterope RS - Rising Sun Stables - Daina Minoka
Beauville de Golden - Rising Sun Stables - Alan Hiller
Lyfting vom Sonnenaufgang - Gestüt Möhrental - Enja Jonsen
Kjarnoka vom Moorsee - Gestüt Möhrental - Lyn Feston
Óðinn vom Waldsteig - Die Haltergemeinschaft - Mond in dunkler Nacht
Sylvi Keloranta - Nupun Louhi
Jennika Kivistö - Lumppari
Hanna Latsja - Nou Boi
EA Knockado Saoirse - Nereus Riding Center - Signy Eldsdal
Anja Kuikso - Lettuletti
Kiti Niemi - Onni
Sonja Salo - Fuxtrot
Gabriel Dw - Rising Sun Stables - Alan Hiller
Ella Karttula - No to bad dreams
Tanja Weslund - North Star
Antti Ketola - Sensitive Smile
Riina Ketola - Devil’s Numbe
Karoliina Kiuru - There goes ghosts
Nuppu Juuta - Unikuva
Vordís von der Haltergemeinschaft MN - Die Haltergemeinschaft - Mond in dunkler Nacht
Eino Rinne - Roswell’s Maxi
Antti Ketola - Queens tears
Nootti Deqer - Moondust Puffer
John Kernell - Web of lies
Seela Elola - Write the story
Netta Ruoko - Yes to experiences
John Trentwell - Relaxing Sight
Elina Suokko - Bring the tea
Askja frá Skógur Bjargsins - Die Haltergemeinschaft - Mond in dunkler Nacht
HW Wolkentänzer - Rising Sun Stables - Tom Eiffel
RA Khaleesi - Rising Sun Stables - Alan Hiller
RA Take me to Hell - Gestüt schwarze Perle - Ruvien Reimer
RA Camillo Iwein - Gestüt schwarze Perle - Katherine Parr
1. Nicolas Gaillard - Alloverdaplace Caramel Rewa 0–0 vp 62.612/56.275 s
2. NRC Midnight Noor - Nereus Riding Center - Marika Wirt0–0 vp 67.617/58.306 s
3. Gabriel Dw - Rising Sun Stables - Alan Hiller 0–4 vp 74.254/51.824 s
4. Karoliina Kiuru - There goes ghosts 0–4 vp 62.129/54.639 s
5. Óðinn vom Waldsteig - Die Haltergemeinschaft - Mond in dunkler Nacht 0–4 vp 70.102/55.607 s
6. Ella Karttula - No to bad dreams 0–4 vp 67.005/55.650 s
7. Sylvi Keloranta - Nupun Louhi 0–4 vp 60.621/56.986 s
8. Antti Ketola - Sensitive Smile 0–4 vp 66.788/57.678 s
9. HW Wolkentänzer - Rising Sun Stables - Tom Eiffel 0–4 vp 68.724/58.430 s
10. Jennika Kivistö - Lumppari 4 vp 60.825 s
11. Glæta vom Waldsteig - Die Haltergemeinschaft - Mond in dunkler Nacht 4 vp 61.028 s
12. Hanna Latsja - Nou Boi 4 vp 61.831 s
13. Asterope RS - Rising Sun Stables - Daina Minoka 4 vp 61.948 s
14. Santa Giulia SPR - Hannoveranerzucht Zur Linde - Manuel Weidtmann 4 vp 62.130 s
15. PS Pwllmelin Kallista - Ponyzucht Smaho - Andrea Smaho 4 vp 62.832 s
16. Anja Kuikso - Lettuletti 4 vp 65.144 s
17. Tanja Weslund - North Star 4 vp 65.503 s
18. RA Take me to Hell - Gestüt schwarze Perle - Ruvien Reimer 4 vp 66.116 s
19. Abs Warrior Kisses - Rising Sun Stables - Sina Lustig 4 vp 66.540 s
20. Askja frá Skógur Bjargsins - Die Haltergemeinschaft - Mond in dunkler Nacht 4 vp 67.344 s
21. EA Supermario - Ponyzucht Kleemann - Hannes Thorm 4 vp 69.090 s
22. RA Mullinavat - Gestüt Rheinau - Christina Elfring 4 vp 69.291 s
23. Kiti Niemi - Onni 4 vp 70.235 s
24. RA Khaleesi - Rising Sun Stables - Alan Hiller 4 vp 72.926 s
25. EA Croífuar Conan - Nereus Riding Center - Signy Eldsdal 4 vp 73.442 s
26. EA Bodderbloom - Sternhof - Clemens Sagmeister 4 vp 74.023 s
27. Houdini vom Sternhof - Sternhof - Eugen von Leon 8 vp 60.698 s
28. EA Schadenfreude - Sternhof - Prinz Valentin Philip Henry von Schellenberg 8 vp 63.953 s
29. Sonja Salo - Fuxtrot 8 vp 64.640 s
30. Beauville de Golden - Rising Sun Stables - Alan Hiller 8 vp 65.123 s
31. Riina Ketola - Devil’s Number 8 vp 65.326 s
32. Gisele Roxanne - Jään Lilja 8 vp 65.721 s
33. Niklas Kozlov - P.T. Barnum 8 vp 67.308 s
34. Nuppu Juuta - Unikuva 8 vp 69.589 s
35. PS Paredau Gwenn - Ponyzucht Smaho - Bernd Smaho 8 vp 69.673 s
36. RA Protagonist - Gestüt schwarze Perle - Ruvien Reimer 8 vp 70.471 s
37. RA Galahad - Gestüt schwarze Perle - Charlie Stephens 8 vp 70.605 s
38. Vordís von der Haltergemeinschaft MN - Die Haltergemeinschaft - Mond in dunkler Nacht 8 vp 72.178 s
39. EA Knockado Saoirse - Nereus Riding Center - Signy Eldsdal 8 vp 72.528 s
40. PS Tanaia vom Klee - Ponyzucht Kleemann - Philip Tannheim 8 vp 72.580 s
41. Eino Rinne - Roswell’s Maxi 8 vp 72.780 s
42. PS Dora Saelbeth - Ponyzucht Smaho - Valentina Martinez 8 vp 74.032 s
43. Antti Ketola - Queens tears 12 vp 61.010 s
44. Nootti Deqer - Moondust Puffer 12 vp 61.808 s
45. John Kernell - Web of lies 12 vp 65.800 s
46. Daniel Karlsson - Gwydrawyr Royal Tywysoges 12 vp 66.331 s
47. Seela Elola - Write the story 12 vp 67.155 s
48. Netta Ruoko - Yes to experiences 12 vp 69.310 s
49. EA Poltergeist - Sternhof - Friederike Kielhofer 12 vp 70.269 s
50. Lyfting vom Sonnenaufgang - Gestüt Möhrental - Enja Jonsen 12 vp 70.779 s
51. Laskiro J - Sternhof - Marilen Sarkissova 12 vp 71.960 s
52. Lauretta Dahlman - Acabella Cindy 12 vp 72.554 s
53. Dharkvision Sw - Sternhof - Margo Erian 12 vp 72.555 s
54. RA Königsliebe - Gestüt Rheinau - John Likens 12 vp 73.168 s
55. Arwel Elenydd - Ponyzucht Kleemann - Lilly Joza 12 vp 74.084 s
56. Rasputin EG - Hannoveranerzucht Zur Linde - Juliane Clemens 16 vp 61.814 s
57. Elina Suokko - Bring the tea 16 vp 66.070 s
58. RA Camillo Iwein - Gestüt schwarze Perle - Katherine Parr 24 vp 60.529 s
59. John Trentwell - Relaxing Sight 24 vp 68.924 s
60. Kjarnoka vom Moorsee - Gestüt Möhrental - Lyn Feston hyl
Luokka 3 / Class 3 47/60
Salma Stjärndahl - Bonnie KN
Dmitriy Kozlov - Wolframite KZV
Nicolas Gaillard - Caspian Dream
Patrick Brault - Sumetron Sinvatti
Lauretta Coleen - Shafaqat al Qismat
Mason Hill - Luukas
Milja Malmila - Gwydrawyr Gwyn Blodeuyn
Klees Sassicaia - Ponyzucht Kleemann - Hannes Thorm
Klees Chickamauga - Ponyzucht Kleemann - Maurice Pietzsch
Klees Forecast T - Ponyzucht Kleemann - Soraya ibn Al Fulan
Náli sMW - Springpferde Moorwiesen - Leander Farkas
PS Camellia - Ponyzucht Smaho - Nina Zamowsaya
PS Artaius - Ponyzucht Smaho - Merle Fabri
Tetrix SWH - Sternhof - Geoffrey Heathcote
KS My Golden Mistress - Sternhof - Amelie Wolff
Carin SAND - Sternhof - Franziska Bartha
EA Azkaban Escapes - Sternhof - Neil Zeilinger
EA Aprillicht - Sternhof - Louise Rousse
EA Amon Hen x - Sternhof - Dante Mandl
Ostara von Rosenberg - Nereus Riding Center - Fernando Krieter
NRC Nautilus - Nereus Riding Center - Christin Hansemann
NRC Jahrhundertwende - Nereus Riding Center - Ilsa Engel
Starfire Fading Empire - Nereus Riding Center - Lena-Luisa Schwan
Götterfunke ZL - Hannoveranerzucht Zur Linde - Alexander Vogel
Milja Malmila - M.B. Hedda
Aphrodite ZL - Hannoveranerzucht Zur Linde - Elke Reim
RA Hoffnungsträger - Gestüt schwarze Perle - Charlie Stephens
Antarctica EG - Rising Sun Stables - Laurin Fleming
Casabella J - Rising Sun Stables - Cooper Peterson
Leopard J - Rising Sun Stables - Wallace Parks31
Prachtkerl J - Gestüt Möhrental - Jesper Dellis
Senseless Elan MW - Gestüt Möhrental - Lottie Jeff
Eleven Stars MW - Gestüt Möhrental - Eliot Menis
Le Concorde M - Reitverein Eichenau - Jana Mahlkamp
Elina Suokko - Vespasian
Katariina Loukko - Ophiuchus
Eero Anttell - Bonaventure
Kirsi Ketola - Ice Gloss
Poseidon Parceval SP - Gestüt schwarze Perle - Charlie Stephens
Hythlodaeus MH - Gestüt Rheinau - Kono Wagner
Moona Kiri - Enemen
Ella Kerttu - Calafia
Kirsi Ketola - Benvolio
Netta Heikkelä - Lyanna
Netta Heikkelä - Guiomar
Seela Elola - Arcturus
Eero Anttell - Caedmon
Etta Louko - Who Can?
Kalle Juuri - Snowlook
Polarschnee F - Rising Sun Stables - Cooper Peterson
Queenie - Rising Sun Stables - William Holland
Hazelwoods North Light Rose - Rising Sun Stables - Lily Sullivan
Flashlights Lux Cerfea - Gestüt Möhrental - Jesper Dellis
Confianza's Bandolera - Gestüt Möhrental - Elena McDonald
Neville D - Die Haltergemeinschaft - Mond in dunkler Nacht
Netta Ruoko - Endelienta
RA Karkaroff - Gestüt Rheinau - Kono Wagner
RA Kinkerlitzchen - Gestüt Rheinau - Flynn Wächter
Melofors - Gestüt Rheinau - Luzie Jansen
1. NRC Nautilus - Nereus Riding Center - Christin Hansemann 0–0 vp 65.562/53.206 s
2. Salma Stjärndahl - Bonnie KN 0–0 vp 71.370/55.155 s
3. Kalle Juuri - Snowlook 0–0 vp 67.287/55.300 s
4. PS Camellia - Ponyzucht Smaho - Nina Zamowsaya 0–0 vp 67.329/56.010 s
5. Elina Suokko - Vespasian 0–0 vp 62.130/56.281 s
6. Le Concorde M - Reitverein Eichenau - Jana Mahlkamp 0–0 vp 70.999/56.328 s
7. Netta Ruoko - Endelienta 0–0 vp 61.601/56.981 s
8. Seela Elola - Arcturus 0–0 vp 63.292/57.253 s
9. Eero Anttell - Bonaventure 0–0 vp 62.399/59.738 s
10. Carin SAND - Sternhof - Franziska Bartha 0–0 vp 70.104/59.950 s
11. Katariina Loukko - Ophiuchus 0–4 vp 61.111/51.994 s
12. PS Artaius - Ponyzucht Smaho - Merle Fabri 0–4 vp 60.823/55.122 s
13. Eleven Stars MW - Gestüt Möhrental - Eliot Menis 0–4 vp 70.685/55.208 s
14. Eero Anttell - Caedmon 0–4 vp 74.173/55.228 s
15. Kirsi Ketola - Benvolio 0–4 vp 60.400/56.344 s
16. Klees Forecast T - Ponyzucht Kleemann - Soraya ibn Al Fulan 0–4 vp 60.680/58.165 s
17. KS My Golden Mistress - Sternhof - Amelie Wolff 4 vp 61.767 s
18. Nicolas Gaillard - Caspian Dream 4 vp 62.066 s
19. Hythlodaeus MH - Gestüt Rheinau - Kono Wagner 4 vp 62.167 s
20. EA Azkaban Escapes - Sternhof - Neil Zeilinger 4 vp 62.876 s
21. EA Amon Hen x - Sternhof - Dante Mandl 4 vp 63.244 s
22. Melofors - Gestüt Rheinau - Luzie Jansen 4 vp 63.826 s
23. Kirsi Ketola - Ice Gloss 4 vp 63.948 s
24. Ostara von Rosenberg - Nereus Riding Center - Fernando Krieter 4 vp 63.950 s
25. Götterfunke ZL - Hannoveranerzucht Zur Linde - Alexander Vogel 4 vp 64.303 s
26. RA Kinkerlitzchen - Gestüt Rheinau - Flynn Wächter 4 vp 65.606 s
27. Starfire Fading Empire - Nereus Riding Center - Lena-Luisa Schwan 4 vp 65.666 s
28. RA Hoffnungsträger - Gestüt schwarze Perle - Charlie Stephens 4 vp 66.507 s
29. RA Karkaroff - Gestüt Rheinau - Kono Wagner 4 vp 66.930 s
30. Eloise Trentwell - High Fly Dreams 4 vp 68.253 s
31. Mason Hill - Luukas 4 vp 68.524 s
32. Netta Heikkelä - Guiomar 4 vp 69.314 s
33. Flashlights Lux Cerfea - Gestüt Möhrental - Jesper Dellis 4 vp 69.563 s
34. Antarctica EG - Rising Sun Stables - Laurin Fleming 4 vp 69.799 s
35. Hazelwoods North Light Rose - Rising Sun Stables - Lily Sullivan 4 vp 69.822 s
36. Queenie - Rising Sun Stables - William Holland 4 vp 70.830 s
37. Aphrodite ZL - Hannoveranerzucht Zur Linde - Elke Reim 4 vp 71.203 s
38. Dmitriy Kozlov - Wolframite KZV 4 vp 71.361 s
39. Náli sMW - Springpferde Moorwiesen - Leander Farkas 4 vp 73.045 s
40. Casabella J - Rising Sun Stables - Cooper Peterson 4 vp 74.885 s
41. Ella Kerttu - Calafia 8 vp 61.546 s
42. Confianza's Bandolera - Gestüt Möhrental - Elena McDonald 8 vp 64.496 s
43. Polarschnee F - Rising Sun Stables - Cooper Peterson 8 vp 66.840 s
44. Tetrix SWH - Sternhof - Geoffrey Heathcote 8 vp 67.249 s
45. EA Aprillicht - Sternhof - Louise Rousse 8 vp 68.829 s
46. Milja Malmila - Gwydrawyr Gwyn Blodeuyn 8 vp 74.215 s
47. Klees Chickamauga - Ponyzucht Kleemann - Maurice Pietzsch 12 vp 64.420 s
48. Milja Malmila - M.B. Hedda 12 vp 65.501 s
49. Netta Heikkelä - Lyanna 12 vp 67.188 s
50. Senseless Elan MW - Gestüt Möhrental - Lottie Jeff 12 vp 73.329 s
51. Klees Sassicaia - Ponyzucht Kleemann - Hannes Thorm 12 vp 74.617 s
52. Prachtkerl J - Gestüt Möhrental - Jesper Dellis 16 vp 61.593 s
53. NRC Jahrhundertwende - Nereus Riding Center - Ilsa Engel 16 vp 63.961 s
54. Leopard J - Rising Sun Stables - Wallace Parks31 16 vp 74.173 s
55. Neville D - Die Haltergemeinschaft - Mond in dunkler Nacht 20 vp 68.264 s
56. Lauretta Coleen - Shafaqat al Qismat 28 vp 68.125 s
57. Patrick Brault - Sumetron Sinvatti 32 vp 83.420 s
58. Poseidon Parceval SP - Gestüt schwarze Perle - Charlie Stephens hyl
59. Moona Kiri - Enemen hyl
60. Etta Louko - Who Can? hyl
Luokka 4 / Class 4 49/60
Salma Stjärndahl - Bonnie KN
Melodi Misang - Lumimancer xx
Dochas Misang - Gren Raining Lavender Z
Dmitriy Kozlov - Va-Va-Voom Viggo G.
Vladimir Kozlov - K. O. Re-Echo Roar
Marshall Kozlov - P.T. Barnum
Calandre Bellefeuille - Jöhvikas
Hortense Lucienne - Oldsfell´s Ethna
Milja Malmila - Chouchou Hills Z
Final Countdown Tb - Ponyzucht Kleemann - Maximilian van Bakker
Klees Pahashka - Ponyzucht Kleemann - Rory O´Mara
Ibrahim - Springpferde Moorwiesen - Maria Armoja
Freyr K - Springpferde Moorwiesen - Padraig O'Mulluly
Acaroidsgoldenguy xx - Zuchtstall Moorwiesen - Claudia Faust
EA Supercalifragilistic - Sternhof - Anton Paulus
Devils Symphony Deluxe J - Sternhof - Lou Koller
Firlefanz Tb - Sternhof - Laurent de Calan
PA Detektiv Conan - Sternhof - Elisa Ojala
Kleins Rubin Ramazotti GN - Sternhof - Alessia Ferri
Draculas Last Treasure J - Sternhof - Florentine Schneebauer
Wildberrys Sorako - Nereus Riding Center - Salma Benischek
Ibn Masree MJA - Nereus Riding Center - Annina Jende
Tornado Fire - Nereus Riding Center - Annika Behrens
WPE Riverside - Sportpferde Henrich - Maja van Heeren
RA Macrocosmos - Gestüt schwarze Perle - Alisa von Winterfeld
RA Sectumsempra - Gestüt schwarze Perle - Eithan Reid
Milja Malmila - M.B. Bastion
Königstreuer - Gestüt Rheinau - Martina Roloff
RA Königskind - Gestüt Rheinau - John Likens
Klees Tougoona - Ponyzucht Kleemann - Rory O´Mara
RA Amon Amarth - Gestüt Rheinau - Kono Wagner
Hulapalu SP - Gestüt schwarze Perle - Andreas Reimer
Mystic Nova RS - Rising Sun Stables - Cooper Peterson
RC Little Lovebird - Rising Sun Stables - Laurin Fleming
Sheary Saorla - Rising Sun Stables - Frederick Foster
Colonial - Rising Sun Stables - Mackenna Jones
RSs Cavanz - Rising Sun Stables - Lenard Ireland
A.T. Polar Light - Rising Sun Stables - Ava Godwin
Comacchio J - Gestüt Möhrental - Enja Jonsen
GNs La Paloma - Sportpferde Henrich - Maja van Heeren
Cassandra Lonsdale - Avenirya
GFS Baumfalke - Reitverein Eichenau - Vivien Haller
Connor Embrose - Hekate EST
Ilona Grandell - Madita
Ella Kerttu - Islan Orchid
Ilpo Repo - Briar Rose
Katariina Loukko - Aelita
Tanja Weslund - North Star
Kasper Nordlund - Florimond
Ella Kerttu - Nélida
Sonja Salo - Eilwenne
One Iron Bit J - Gestüt Möhrental - Dorin Edwards
Carrigcastle Ivy Princess - Gestüt Möhrental - Marlie Jeff
Break my lies - Die Haltergemeinschaft - Mond in dunkler Nacht
Bolero Hit M - Gestüt Möhrental - Aurela Juli Jonsen
Farewell FR - Gestüt Möhrental - Enja Jonsen
Girona JAM - Sportpferde Henrich - Maja van Heeren
Sonja Salo - Fuxtrot
Anton Juglund - Glowmore
Iisa Kesäläinen - Common Mistakes
1. Ibn Masree MJA - Nereus Riding Center - Annina Jende 0–0 vp 74.760/52.107 s
2. RA Königskind - Gestüt Rheinau - John Likens 0–0 vp 72.738/52.577 s
3. Connor Embrose - Hekate EST 0–0 vp 69.869/54.944 s
4. RA Sectumsempra - Gestüt schwarze Perle - Eithan Reid 0–0 vp 72.849/54.957 s
5. Calandre Bellefeuille - Jöhvikas 0–0 vp 71.464/56.200 s
6. Ilpo Repo - Briar Rose 0–0 vp 66.323/56.538 s
7. Freyr K - Springpferde Moorwiesen - Padraig O'Mulluly 0–0 vp 62.493/57.192 s
8. Carrigcastle Ivy Princess - Gestüt Möhrental - Marlie Jeff 0–0 vp 60.514/57.470 s
9. Devils Symphony Deluxe J - Sternhof - Lou Koller 0–0 vp 67.498/57.471 s
10. Hortense Lucienne - Oldsfell´s Ethna 0–0 vp 67.990/57.698 s
11. Farewell FR - Gestüt Möhrental - Enja Jonsen 0–0 vp 73.624/58.027 s
12. Anton Juglund - Glowmore 0–0 vp 61.688/58.278 s
13. Comacchio J - Gestüt Möhrental - Enja Jonsen 0–0 vp 61.066/59.498 s
14. Ella Kerttu - Islan Orchid 0–4 vp 66.791/52.408 s
15. Ella Kerttu - Nélida 0–4 vp 61.160/55.076 s
16. RC Little Lovebird - Rising Sun Stables - Laurin Fleming 0–4 vp 60.420/56.624 s
17. Hulapalu SP - Gestüt schwarze Perle - Andreas Reimer 0–4 vp 74.928/56.641 s
18. Milja Malmila - M.B. Bastion 0–4 vp 61.047/57.148 s
19. EA Supercalifragilistic - Sternhof - Anton Paulus 0–4 vp 67.932/57.327 s
20. A.T. Polar Light - Rising Sun Stables - Ava Godwin 0–4 vp 63.915/59.757 s
21. Klees Tougoona - Ponyzucht Kleemann - Rory O´Mara 4 vp 62.380 s
22. RA Amon Amarth - Gestüt Rheinau - Kono Wagner 4 vp 62.459 s
23. Tanja Weslund - North Star 4 vp 64.766 s
24. Ibrahim - Springpferde Moorwiesen - Maria Armoja 4 vp 64.911 s
25. Königstreuer - Gestüt Rheinau - Martina Roloff 4 vp 65.703 s
26. Katariina Loukko - Aelita 4 vp 69.132 s
27. Dmitriy Kozlov - Va-Va-Voom Viggo G. 4 vp 69.249 s
28. Colonial - Rising Sun Stables - Mackenna Jones 4 vp 70.509 s
29. Klees Pahashka - Ponyzucht Kleemann - Rory O´Mara 4 vp 71.433 s
30. Final Countdown Tb - Ponyzucht Kleemann - Maximilian van Bakker 4 vp 71.960 s
31. Sheary Saorla - Rising Sun Stables - Frederick Foster 4 vp 72.388 s
32. RA Macrocosmos - Gestüt schwarze Perle - Alisa von Winterfeld 4 vp 72.752 s
33. Melodi Misang - Lumimancer xx 4 vp 74.680 s
34. Salma Stjärndahl - Bonnie KN 8 vp 60.724 s
35. Dochas Misang - Gren Raining Lavender Z 8 vp 64.469 s
36. Bolero Hit M - Gestüt Möhrental - Aurela Juli Jonsen 8 vp 64.988 s
37. GNs La Paloma - Sportpferde Henrich - Maja van Heeren 8 vp 67.632 s
38. RSs Cavanz - Rising Sun Stables - Lenard Ireland 8 vp 68.115 s
39. Kasper Nordlund - Florimond 8 vp 70.157 s
40. Ilona Grandell - Madita 8 vp 70.164 s
41. Firlefanz Tb - Sternhof - Laurent de Calan 8 vp 70.316 s
42. Wildberrys Sorako - Nereus Riding Center - Salma Benischek 8 vp 73.516 s
43. Kleins Rubin Ramazotti GN - Sternhof - Alessia Ferri 8 vp 73.745 s
44. Milja Malmila - Chouchou Hills Z 12 vp 60.022 s
45. PA Detektiv Conan - Sternhof - Elisa Ojala 12 vp 60.843 s
46. Iisa Kesäläinen - Common Mistakes 12 vp 61.380 s
47. Marshall Kozlov - P.T. Barnum 12 vp 66.604 s
48. Girona JAM - Sportpferde Henrich - Maja van Heeren 12 vp 67.498 s
49. Break my lies - Die Haltergemeinschaft - Mond in dunkler Nacht 12 vp 69.606 s
50. Mystic Nova RS - Rising Sun Stables - Cooper Peterson 12 vp 72.179 s
51. Acaroidsgoldenguy xx - Zuchtstall Moorwiesen - Claudia Faust 12 vp 73.234 s
52. Cassandra Lonsdale - Avenirya 13 vp 80.480 s
53. GFS Baumfalke - Reitverein Eichenau - Vivien Haller 16 vp 66.876 s
54. Vladimir Kozlov - K. O. Re-Echo Roar 16 vp 70.988 s
55. WPE Riverside - Sportpferde Henrich - Maja van Heeren 16 vp 74.643 s
56. Sonja Salo - Fuxtrot 20 vp 70.138 s
57. Sonja Salo - Eilwenne 24 vp 61.413 s
58. One Iron Bit J - Gestüt Möhrental - Dorin Edwards 24 vp 66.219 s
59. Tornado Fire - Nereus Riding Center - Annika Behrens 28 vp 65.401 s
60. Draculas Last Treasure J - Sternhof - Florentine Schneebauer hyl
Luokka 5 / Class 5 45/60
Melodi Misang - Lumimancer xx
Dochas Misang - Gren Raining Lavender Z
Dmitriy Kozlov - Noor e Moriya
Vladimir Kozlov - Lonesome Glory
Janus MW - Ponyzucht Kleemann - Hannes Thorm
Klees Cashflow - Ponyzucht Kleemann - Soraya ibn Al Fulan
HC Ansitz - Springpferde Moorwiesen - Elizabeth Edward
Kräuterchen ES - Springpferde Moorwiesen - Timo Matthäus
Anuthien LH - Springpferde Moorwiesen - Sebastian Gibbsr
AM Yanmega - Sternhof - Naomi Koller
Sweeper GN - Sternhof - Elisa Ojala
FI Hattrick xx - Sternhof - Daniel Düser
Cyrus Rex LW - Sternhof - Lou Koller
Kal-El BF - Sternhof - Anton Paulus
Perilous RA - Sternhof - Elia Evangelista
NRC Bowie - Nereus Riding Center - Adrian Holvat
Sokerikuun Lightbringer - Nereus Riding Center - Bastian Riemann
Shoot the Bugler - Nereus Riding Center - Moritz Berthold
RWs Tosvanhem Zacharias - Sportpferde Henrich - Simon Henrich
Arthur Morgan SP - Gestüt schwarze Perle - Charlie Stephens
RA Grindelwald - Gestüt Rheinau - Kono Wagner
SHT Nullnullsieben - Rising Sun Stables - Lily Sullivan
For Cats Sake - Rising Sun Stables - Laurin Fleming
Klees Comfort Ethan - Ponyzucht Kleemann - Hannes Thorm
Questina - Rising Sun Stables - Frederick Foster
RA Lestrange - Rising Sun Stables - Lenard Ireland
Dreams Come True RS - Rising Sun Stables - Katniss Storm
Calluna D - Die Haltergemeinschaft - Mond in dunkler Nacht
Carrigcastle Easter Lily - Gestüt Möhrental - Lottie Jeff
Kamilla Campbell - Quelle Fleur Clover
Carthago S - Reitverein Eichenau - Jana Mahlkamp
RA Abrakadabra - Gestüt schwarze Perle - Charlie Stephens
RA Quidditsch - Gestüt Rheinau - Kono Wagner
RA Cullen Bohanon - Gestüt Rheinau - Jocelyn Nowak
Otto Kerola - Stolen Hearts
Juho Graas - Olindo
Johanna Petäjä - Not For Rock n’ roll
Petra Peltola - Justin W
RC Teeth of the Tiger - Nereus Riding Center - Moritz Berthold
HC Fine Lady - Sportpferde Henrich - Simon Henrich
Awesome Desire - Die Haltergemeinschaft - Mond in dunkler Nacht
Kamilla Campbell - Alpha Charlie
Enna Louko - Starstruck
Etta Louko - Who Can?
Katja Nokua - Stickers stickers
Konsta Lehto - As Far As It Goes
Daredevil Deluxe J - Reitverein Eichenau - Jana Mahlkamp
DCs Saphir - Reitverein Eichenau - Felix Niermann
Wenla Heino - More Damages Z
Anja Kero - Low Low Low
Verano D - Die Haltergemeinschaft - Mond in dunkler Nacht
Leevi Ekola - No Big Huzzle
Unna Weeke - Violation of Stars
RA Weggefährte - Gestüt schwarze Perle - Charlie Stephens
Ilona Grandell - Madita
Jenna Heino - Little Lottie
Roope Jeeke - One of Them
Picaro D - Die Haltergemeinschaft - Mond in dunkler Nacht
GFS Eamon Inys - Gestüt Möhrental - Lottie Jeff
Kasper Nordlund - Florimond
1. RA Abrakadabra - Gestüt schwarze Perle - Charlie Stephens 0–0 vp 60.559/52.626 s
2. Anuthien LH - Springpferde Moorwiesen - Sebastian Gibbsr 0–0 vp 60.265/54.596 s
3. Johanna Petäjä - Not For Rock n’ roll 0–0 vp 66.214/55.431 s
4. For Cats Sake - Rising Sun Stables - Laurin Fleming 0–0 vp 71.177/57.685 s
5. Petra Peltola - Justin W 0–0 vp 65.382/59.051 s
6. Roope Jeeke - One of Them 0–4 vp 67.942/52.325 s
7. NRC Bowie - Nereus Riding Center - Adrian Holvat 0–4 vp 61.509/53.755 s
8. Verano D - Die Haltergemeinschaft - Mond in dunkler Nacht 0–4 vp 74.957/53.943 s
9. Unna Weeke - Violation of Stars 0–4 vp 63.276/55.545 s
10. Otto Kerola - Stolen Hearts 0–4 vp 61.845/56.905 s
11. RA Grindelwald - Gestüt Rheinau - Kono Wagner 0–4 vp 67.813/58.095 s
12. SHT Nullnullsieben - Rising Sun Stables - Lily Sullivan 0–4 vp 64.687/58.468 s
13. RA Quidditsch - Gestüt Rheinau - Kono Wagner 4 vp 60.137 s
14. Janus MW - Ponyzucht Kleemann - Hannes Thorm 4 vp 60.983 s
15. Etta Louko - Who Can? 4 vp 63.521 s
16. Katja Nokua - Stickers stickers 4 vp 63.739 s
17. Konsta Lehto - As Far As It Goes 4 vp 65.216 s
18. Shoot the Bugler - Nereus Riding Center - Moritz Berthold 4 vp 65.411 s
19. Carrigcastle Easter Lily - Gestüt Möhrental - Lottie Jeff 4 vp 66.334 s
20. Kräuterchen ES - Springpferde Moorwiesen - Timo Matthäus 4 vp 67.526 s
21. Wenla Heino - More Damages Z 4 vp 68.216 s
22. GFS Eamon Inys - Gestüt Möhrental - Lottie Jeff 4 vp 69.607 s
23. Awesome Desire - Die Haltergemeinschaft - Mond in dunkler Nacht 4 vp 70.221 s
24. Klees Comfort Ethan - Ponyzucht Kleemann - Hannes Thorm 4 vp 72.041 s
25. HC Fine Lady - Sportpferde Henrich - Simon Henrich 4 vp 72.517 s
26. Sweeper GN - Sternhof - Elisa Ojala 4 vp 73.406 s
27. Dreams Come True RS - Rising Sun Stables - Katniss Storm 4 vp 73.559 s
28. Picaro D - Die Haltergemeinschaft - Mond in dunkler Nacht 4 vp 73.667 s
29. Kamilla Campbell - Quelle Fleur Clover 4 vp 74.379 s
30. Jenna Heino - Little Lottie 4 vp 74.630 s
31. RA Lestrange - Rising Sun Stables - Lenard Ireland 4 vp 75.280 s
32. Anja Kero - Low Low Low 8 vp 61.595 s
33. Questina - Rising Sun Stables - Frederick Foster 8 vp 62.436 s
34. Klees Cashflow - Ponyzucht Kleemann - Soraya ibn Al Fulan 8 vp 62.767 s
35. RA Weggefährte - Gestüt schwarze Perle - Charlie Stephens 8 vp 65.154 s
36. Calluna D - Die Haltergemeinschaft - Mond in dunkler Nacht 8 vp 65.739 s
37. Leevi Ekola - No Big Huzzle 8 vp 67.498 s
38. Sokerikuun Lightbringer - Nereus Riding Center - Bastian Riemann 8 vp 68.008 s
39. Daredevil Deluxe J - Reitverein Eichenau - Jana Mahlkamp 8 vp 70.108 s
40. Dochas Misang - Gren Raining Lavender Z 8 vp 71.316 s
41. RA Cullen Bohanon - Gestüt Rheinau - Jocelyn Nowak 8 vp 71.577 s
42. DCs Saphir - Reitverein Eichenau - Felix Niermann 8 vp 71.815 s
43. RC Teeth of the Tiger - Nereus Riding Center - Moritz Berthold 8 vp 72.540 s
44. HC Ansitz - Springpferde Moorwiesen - Elizabeth Edward 8 vp 74.138 s
45. FI Hattrick xx - Sternhof - Daniel Düser 10 vp 81.760 s
46. Perilous RA - Sternhof - Elia Evangelista 12 vp 60.130 s
47. Kal-El BF - Sternhof - Anton Paulus 12 vp 65.408 s
48. RWs Tosvanhem Zacharias - Sportpferde Henrich - Simon Henrich 12 vp 70.697 s
49. Arthur Morgan SP - Gestüt schwarze Perle - Charlie Stephens 12 vp 70.735 s
50. Kamilla Campbell - Alpha Charlie 12 vp 71.588 s
51. Carthago S - Reitverein Eichenau - Jana Mahlkamp 12 vp 73.582 s
52. Enna Louko - Starstruck 16 vp 62.303 s
53. Melodi Misang - Lumimancer xx 16 vp 63.252 s
54. Dmitriy Kozlov - Noor e Moriya 16 vp 65.125 s
55. Cyrus Rex LW - Sternhof - Lou Koller 20 vp 65.861 s
56. Ilona Grandell - Madita 20 vp 74.482 s
57. Vladimir Kozlov - Lonesome Glory 28 vp 73.860 s
58. AM Yanmega - Sternhof - Naomi Koller hyl
59. Juho Graas - Olindo hyl
60. Kasper Nordlund - Florimond
Luokka 6 / Class 6 40/60
Melodi Misang - Priceless G.
Dochas Misang - Berry Banoffee G.
Dmitriy Kozlov - Freieslebenite
RA Arandur - Springpferde Moorwiesen - Merle Fabri
Flying Passion - Springpferde Moorwiesen - Padraig O'Mulluly
HC A Calandra - Springpferde Moorwiesen - Charlotte Werding
Ide Sibéal - Springpferde Moorwiesen - Padraig O'Mulluly
GNs Grannux - Springpferde Moorwiesen - Vincze Attila
Veran RA - Springpferde Moorwiesen - David Baker
SWH Peeta Pan - Sternhof - Robin Teufel
Patroklos - Sternhof - Emanuel Boer
Yveltal - Sternhof - Marilen Sarkissova
EA The Half Blood Prince - Sternhof - Clemens Sagmeister
Spielmacher LW - Sternhof - Jeremias Geider
Dochas Misang - Selfless G.
EA Uppsala - Sternhof - Romana Vesberger
Steinkrugs Camille - Nereus Riding Center - Conny Bettina Niemann
EA Alphawölfin - Nereus Riding Center - Ekaterina Borovkova
Best After Eight - Nereus Riding Center - Sophie Heinsmann
Kirschenwelt - Sportpferde Henrich - Simon Henrich
RA Avada Kedavra - Gestüt schwarze Perle - Charlie Stephens
RA Heidesturm - Gestüt schwarze Perle - Jocelyn Nowak
RA Poseidon Adventure - Gestüt schwarze Perle - Lija Dahmen-Hermes
RA Camillo Kantano - Gestüt Rheinau - Janina Reuther
RA Peskipiksi Pesternomi - Gestüt Rheinau - Svenja Dirksen
RA Abendglanz - Gestüt Rheinau - Kono Wagner
Blightown Cashel - Rising Sun Stables - Tom Eiffel
RC Lighthouse Lady - Rising Sun Stables - Rahel Lumino
Belony - Rising Sun Stables - Mackenna Jones
Fingal Maon Sw - Rising Sun Stables - Nina-Marie Krandick
The Silver Fox Sw - Rising Sun Stables - Alan Hiller
Beladeur RS - Rising Sun Stables - Erin Minges-Hiller
RC Best Darn Elf - Nereus Riding Center - Sophie Heinsmann
GFS In My Mind - Sportpferde Henrich - Simon Henrich
Baroness D - Die Haltergemeinschaft - Mond in dunkler Nacht
Otto Rokua - Good Stiches
Ella Karttula - Destination of dreams
Eetu Juola - Around The Thing
Hanna Latsja - Nou Boi
Ella Kerttu - Islan Orchid
Sonja Salo - Fuxtrot
Elias Lohi - That’s The Sport 16
Ilpo Repo - Briar Rose
Couleur Rubin Sw - Sportpferde Henrich - Simon Henrich
Eino Rinne - Roswell’s Maxi
Kirsi Ketola - Benvolio
Easy Fly - Die Haltergemeinschaft - Mond in dunkler Nacht
Tuuli Keroaho - Diamont Paint Lore
Ella Kerttu - Nélida
Unna Weeke - Violation of Stars
Ella Kerttu - Calafia
Elf Ears - Nereus Riding Center - Sophie Heinsmann
Elina Suokko - Stargazer
Ilari Vettel - Super Smooth Sails
Jenna Heino - Little Lottie
Ella Kerttu - Calafia
Otto Kerola - Stolen Hearts
John Trentwell - Relaxing Sight
Color your life - Die Haltergemeinschaft - Mond in dunkler Nacht
HW Blickfeuer - Sportpferde Henrich - Simon Henrich
Iisa Kesäläinen - Common Mistakes
1. Tuuli Keroaho - Diamont Paint Lore 0–0 vp 69.188/52.744 s
2. Dochas Misang - Berry Banoffee G. 0–0 vp 74.475/53.519 s
3. RA Poseidon Adventure - Gestüt schwarze Perle - Lija Dahmen-Hermes 0–0 vp 72.409/54.062 s
4. RA Avada Kedavra - Gestüt schwarze Perle - Charlie Stephens 0–4 vp 62.584/51.662 s
5. Blightown Cashel - Rising Sun Stables - Tom Eiffel 0–4 vp 60.123/55.743 s
6. Otto Rokua - Good Stiches 0–4 vp 70.514/58.134 s
7. Otto Kerola - Stolen Hearts 0–4 vp 63.772/59.596 s
8. Jenna Heino - Little Lottie 4 vp 60.472 s
9. Elf Ears - Nereus Riding Center - Sophie Heinsmann 4 vp 60.495 s
10. HC A Calandra - Springpferde Moorwiesen - Charlotte Werding 4 vp 60.723 s
11. RA Heidesturm - Gestüt schwarze Perle - Jocelyn Nowak 4 vp 61.070 s
12. EA Uppsala - Sternhof - Romana Vesberger 4 vp 61.396 s
13. Yveltal - Sternhof - Marilen Sarkissova 4 vp 61.582 s
14. Fingal Maon Sw - Rising Sun Stables - Nina-Marie Krandick 4 vp 62.498 s
15. Steinkrugs Camille - Nereus Riding Center - Conny Bettina Niemann 4 vp 64.578 s
16. RA Abendglanz - Gestüt Rheinau - Kono Wagner 4 vp 64.738 s
17. RA Camillo Kantano - Gestüt Rheinau - Janina Reuther 4 vp 64.884 s
18. EA Alphawölfin - Nereus Riding Center - Ekaterina Borovkova 4 vp 67.632 s
19. Unna Weeke - Violation of Stars 4 vp 67.886 s
20. Dmitriy Kozlov - Freieslebenite 4 vp 67.951 s
21. Kirschenwelt - Sportpferde Henrich - Simon Henrich 4 vp 68.756 s
22. GFS In My Mind - Sportpferde Henrich - Simon Henrich 4 vp 69.558 s
23. Eetu Juola - Around The Thing 4 vp 72.069 s
24. Ella Kerttu - Islan Orchid 4 vp 72.190 s
25. Ella Karttula - Destination of dreams 4 vp 73.818 s
26. John Trentwell - Relaxing Sight 8 vp 60.246 s
27. Elina Suokko - Stargazer 53 8 vp 60.270 s
28. Best After Eight - Nereus Riding Center - Sophie Heinsmann 8 vp 60.694 s
29. Ilari Vettel - Super Smooth Sails 8 vp 61.196 s
30. Baroness D - Die Haltergemeinschaft - Mond in dunkler Nacht 8 vp 61.581 s
31. Melodi Misang - Priceless G. 8 vp 62.080 s
32. HW Blickfeuer - Sportpferde Henrich - Simon Henrich 8 vp 62.133 s
33. Kirsi Ketola - Benvolio 8 vp 64.468 s
34. RC Best Darn Elf - Nereus Riding Center - Sophie Heinsmann 8 vp 65.807 s
35. Ide Sibéal - Springpferde Moorwiesen - Padraig O'Mulluly 8 vp 67.090 s
36. Ilpo Repo - Briar Rose 8 vp 70.480 s
37. Color your life - Die Haltergemeinschaft - Mond in dunkler Nacht 8 vp 70.689 s
38. Couleur Rubin Sw - Sportpferde Henrich - Simon Henrich 8 vp 71.044 s
39. Spielmacher LW - Sternhof - Jeremias Geider 8 vp 71.384 s
40. The Silver Fox Sw - Rising Sun Stables - Alan Hiller 8 vp 73.768 s
41. RC Lighthouse Lady - Rising Sun Stables - Rahel Lumino 8 vp 74.306 s
42. Belony - Rising Sun Stables - Mackenna Jones 12 vp 62.548 s
43. Veran RA - Springpferde Moorwiesen - David Baker 12 vp 68.012 s
44. Ella Kerttu - Nélida 12 vp 68.105 s
45. Hanna Latsja - Nou Boi 12 vp 69.150 s
46. Flying Passion - Springpferde Moorwiesen - Padraig O'Mulluly 12 vp 71.712 s
47.Sonja Salo - Fuxtrot 12 vp 73.916 s
48. GNs Grannux - Springpferde Moorwiesen - Vincze Attila 12 vp 79.900 s
49. EA The Half Blood Prince - Sternhof - Clemens Sagmeister 12 vp 83.660 s
50. Elias Lohi - That’s The Sport 16 vp 60.063 s
51. Eino Rinne - Roswell’s Maxi 16 vp 61.269 s
52. Easy Fly - Die Haltergemeinschaft - Mond in dunkler Nacht 16 vp 62.689 s
53. Beladeur RS - Rising Sun Stables - Erin Minges-Hiller 16 vp 69.353 s
54. Patroklos - Sternhof - Emanuel Boer 16 vp 71.254 s
55. Ella Kerttu - Calafia 18 vp 89.180 s
56. Iisa Kesäläinen - Common Mistakes 20 vp 65.363 s
57. SWH Peeta Pan - Sternhof - Robin Teufel 20 vp 68.993 s
58. RA Peskipiksi Pesternomi - Gestüt Rheinau - Svenja Dirksen 20 vp 73.539 s
59. Dochas Misang - Selfless G. 20 vp 73.871 s
60. RA Arandur - Springpferde Moorwiesen - Merle Fabri 24 vp 61.895 s